Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Neptunban változhat még a...

Flora08 kérdése:

A Neptunban változhat még a pénzügyi státuszom?

Figyelt kérdés

Levelezőn tanulok a Szegedi Tudományegyetemen, második diploma. Az államilag támogatott 12 félévből felhasználtam hatot az előző szakomhoz. 2018-ban felvételiztem egy másik alapszakra, ami nyolc féléves, tehát tudtam, hogy az utolsó két félévem fizetős lesz. Most fejeztem be a hatodik szemesztert, tehát a következő (őszi) félévnek már önköltségesnek kéne lennie.


Tegnap beléptem a neptunba, és a tanulmányi átlagoknál már megjelent a következő félév (2021-2022/1) és azt írja, hallgatói státusz: még nem meghatározott (a kurzusfelvétel után vált aktívra, ezt értem), pénzügyi státusz: állami ösztöndíjas. Elképzelhető, hogy maradhatok még államin? Vagy csak még nem soroltak át? Ha van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, osszátok meg velem. Köszönöm! :)


2021. júl. 20. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a fir-ben, hogy mennyi elhasznalt féléved van nyilvantartva. Ha nincs már féléved az egyetem a fir adatai alapján át fog sorolni.
2021. júl. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahova én járok (nem SZTE) most még nem történt meg az idei átsorolás, de tavaly is július végén volt. Gondolom nálatok sem végleges most még a jelenlegi állapot, előbb-utóbb át fognak sorolni még a következő szemeszter kezdete előtt.
2021. júl. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd átraknak, nekik is nyári szünet van.
2021. júl. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Néztem a FIR adatokat, a következő őszi félévet még nem jeleníti meg, de a képzés alapadatainál már költségtérítésest ír. Reménykedtem, hátha nem kell fizetni. De sajnos elfogynak a támogatott félévek 😞 Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 20. 08:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos kell fizetned, ha most nem írják át, akkor is utólag bevasalják. Jobban jársz, ha nem változik meg legkésőbb a regisztrációs héten, te magad szólsz a tanulmányi osztályon.
2021. júl. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!