Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esély pszichológia pótfelv...

Van esély pszichológia pótfelvételire akárhol?

Figyelt kérdés

Államiról 1 ponttal csúszott le a barátom. Mondanom se kell kiakasztott mindenkit

Pécsett 1 millió az önköltseges allami képzés. Nem ez az első év hogy próbálkozik

Szerintetek mi legyen a teendő?



2021. júl. 23. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kizártnak tartom. A pszichológia tuti betelt (nyilván ezért nem vették fel) ezért nem fognak pótfelvételit indítani. Vagy talán önköltségesen, de én úgy tudom, hogy mindenhol ugyanannyiba kerül a tandíj az országban (persze szakonként)

Dolgozzon egy évet, csinálja újra valamelyik érettségit, ha ragaszkodik ehhez a pályához. Én azért elgondolkodnék rajta.

2021. júl. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológiára még önköltségesre sem fognak pótfelvételit indítani sajnos, ez szinte 1000%-ig biztos. Hatalmas túljelentkezés volt, jövőre ismét meg tudja próbálni. Vagy pótfelvételizni tud egy másik szakra.
2021. júl. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Eleg durva, hogy nem elsore probalkozik, megsem tudott egy tantargybol sem olyan eredmenyt letenni, vagy nyelvvizsgat, amivel tutira behuzza a pontokat, es nem pedig ilyen vagy igen vagy nem modon tortenik, mint ahogy most is. A pontok iden kb 420 es 450 kozott mozogtak, az elerheto.

Masreszrol potfeveteliben ugy tudom kb csak koltsegteriteses szakokat inditanak, tehat lehet mehet pszichologiara, ha kifizeti, es ha eleri a ponthatart.

Masreszt, a potfelvetelis ponthatarok asszem ugyanakkorak, mint rendesen. Ergo ha pl Pestre nem vettek fel, akkor potfelvetelin sem vennek fel, pl Szombathelyre vagy Debrecenbe kellene jelentkeznie, mert ott alacsonyabbak voltak a ponthatarok.

2021. júl. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológián alapból nem jellemző, hogy marad hely pótfelvételin, de tavaly Pécsen volt néhány. Viszont csak a magyar és angol nyelvű önköltséges képzésnél, ahogy az a pótfelvételi esetében lenni szokott. Egyik esetben sem lehet alacsonyabb a ponthatár, mint az általános eljárás során, ráadásul az angol nyelvű képzésnél 100 ezer forint/félév idegennyelvi hozzájárulást is kell fizetni a tandíjon felül. A többi egyetemen egyáltalán nem volt tavaly pótfelvételi, és valószínűleg idén sem lesz. Így maradnak a szokásos módszerek a pontszám növelésére: újbóli érettségi, nyelvvizsga...
2021. júl. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ket nyelvvizsgaja, emeltje van, szoval ez a nem tud eleget elerni durva” megszolalas nem allja meg a helyet. Anno 430 ponttal felveteliztem en is, 3 nyelvet beszelek, 80 feletti erettsegikkel is csak ennyit tudtam magambol kipreselni.

Javasoltam neki h fizetos pedagogiai okjt csinaljon de nem hallgatott ram, egyebkent szombathelyrol csuszott le

2021. júl. 23. 10:26
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként most megnéztem, ennyi ponttal felvették volna Szombathelyre. Viszont szinte biztos, hogy az is be van telve, így nagyon nem valószínű, hogy hirdetnek pótfelvételit.
2021. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, ezt a Szombathely dolgot még az ötös válaszod előtt írtam. Azt hittem az eredeti kérdés miatt, hogy Pécsről maradt le. Akkor sajnos igen, marad a pontgyűjtés jövőre, ha tényleg az a célja.
2021. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szombathelyen 421 volt a hatar, neki 420a lett

Pont ez a bosszanto

2021. júl. 23. 10:35
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, már értem. Ha nem a pluszpontokkal van a probléma, akkor muszáj lesz újra érettségiznie, ha pszichológiára szeretne járni.
2021. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

Figyelj, igazabol rinyalhatunk, meg leszazalekolhatunk, meg megsertodhetunk az igazsagon, de ha valakinek van esze, es mar nem elsore jelentkezik egy helyre es az az álma, az a maximumumot adja. En ket kozepfoku nyevvizsgaval (ami ugye nem nagy cucc) meg ket emelttel 445 ponttal jutottam be a szakomra. Es meg csak nem is max pont kozeleben volt a ket emeltem.

Legkozelebb majd jobban keszul, vagy elmegy mas szakra.

2021. júl. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!