Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki 3,5 évet államin tanult,...

Aki 3,5 évet államin tanult, meddig nem mehet külföldre?

Figyelt kérdés

2021. júl. 24. 20:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Bármikor mehetsz külföldre, nincs ilyen kizáró kitétel. Akár életed végéig is élhetsz külföldön, de akkor mindenképp ki kell fizetned a képzésed költségét ("nyugati" fizetésből röhögve megteszed).
2021. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És ha nem fieztem ki?
2021. júl. 24. 20:56
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egyelőre senki sem tudja.

Engem is érdekelne, hogyha pl nincs itthoni bejelentett lakcímem, se munkahelyem, akkor ki és hogyan hajtja be rajtam a képzés árát, akár kamatostul 20 év után.

De egyelőre nincs olyan évfolyam akinek ez a 20 éves dolog letelt volna, így ezt még nem tudni.

2021. júl. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
91%
Én úgy tudom, hogy 20 év alatt kell ledolgozni itthon a képzés idejét ( vagy felét?). Nem egyből, hanem 20 éven belül. :)
2021. júl. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

ha nem fizeted vissza, akkor megkeresnek és abban az országban hajtják végre az adósságot, ahol van végrehajtható vagyonod


nagyon nehéz egy szerződés alól kibújni, amit te a saját kezeddel aláírtál

2021. júl. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem fizeted ki, akkor az EU-n belül nem olyan nehéz téged utólérni. Az EU-n kívül már nem annyira, de ha egyszer hazajössz (mondjuk a szüleidet meglátogatni), akkor szorulhat a hurok.


Vagy hogy egy másik példát hozzak: jól elvagy az USA-ban, senki sem talál meg, de hopp, beüt egy daganatos betegség. Hiába van biztosításod kint, azért az amellett sem filléres tétel, úgyhogy eszedbe jut a jó öreg magyar állampolgárság és az itthoni TB, ami minden hibája ellenére is jobb túlélési eséllyel kecsegtet, mint a kinti, úgyhogy inkább hazajössz kemóra. Na, akkor készítheted a képzési költségedet a repjegy mellé.


Egyébként meg aki úgy tervez állami finanszírozású képzésben részt venni, hogy előre tudja, nem akarja kifizetni az ellenértékét, az forduljon fel. De ez csak szigorú magánvélemény.

2021. júl. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szívesen visszafizetem azt a cirka 20 milliót amivel tartozni fogok, de pl testvérem pont az elsők között volt akik államisok voltak, azonnal ki is ment külföldre és a kutya sem kereste. Persze ő is visszafizeti a dolgot, nem sunnyogja el senki, csak eddig se itthon mi, se kint ő nem kapott semmit ezzel kapcsolatban.
2021. júl. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
hát mivel az egész rendszer 8 éve üzemel, ezért nehezen kérhetik számon, hogy 20 év alatt mennyi hazai jogviszonya volt
2021. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
#7: A tesód teljes egészében a szerződésnek megfelelően jár el, nyilván nem keresik. Ha felveszel egy banktól egy hitelt, aminek az első 3 hónapban 0 Ft a töresztője, akkor sem zaklatnak két hónap után, csak ha az első részletet nem fizeted be időben.
2021. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%
Ha azt a keves tandijat, amit itt fizetni kell, nem tudod kifizetni kulfoldi keresetbol, akkor valamit rosszul csinalsz.
2021. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!