Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar gimikben, középsulikban...

Magyar gimikben, középsulikban szokták támogatni, ajánlani a házasság előtti, mindenkivel összefekvő érzelem nélküli szexet?

Figyelt kérdés
Ha tudtok általános sulit, egyetemet, azt is írjátok le!

2021. júl. 29. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
:D :D :D Csak Viktor fejében.
2021. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
94%
Mi?
2021. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk még a felvilágosítóórán a lefekvést sem tárgyalták ki, nemhogy azt, hogy kivel és mikor.
2021. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezt csak a szélsőségesen konzervatív/ szélsőséges keresztények hiszik...

SEHOL sem mondják azt a tizenéveseknek hogy hé, feküdj össze mindenkivel mer' az jó.

Jó esetben (bár SAJNOS nem mindenhol) van szexuális felvilágosító óra, ahol megtárgyalják hogy (leginkább a hüvelyi behatoláskor) mi történik, mi is a szex, hogyan történik a teherbe esés, milyen lehetőségek vannak a védekezésre, milyen szexuális úton terjedő betegségek vannak (ez utóbbival akár el is tudnak riasztani egyeseket).

TÉNYEKET mondanak el. Nem moralizálnak, nem mondják, hogy SZERINTÜK mi a jó, mi a rossz. Mert ez teljesen szubjektív. Te pl a kérdés alapján elítéled "a házasság előtti, mindenkivel összefekvő érzelem nélküli szexet" (legalábbis a megfogalmazásból nekem így jön le.) Én nem is tervezek házasodni (nem vagyok vallásos, a papír meg számomra nem jelenti hogy bárkit jobban szeretnék). Akkor én sose szexeljek? Még akkor se ha valakivel évek óta együtt vagyok és nagyon szeretem? Ha esetleg gyereket is akarok?

2021. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Altalanos iskolaban volt eloszor es utoljara felvilagosito ora, talan 7.ben, ami kimerult abban, hogy mi az a menstruacio, vagy h pl. a fiuk mutalni fognak, a lanyoknak szelesebb lesz a csipojuk, es elmondtak, hogy pl. ovszerrel es fogamzasgatloval lehet majd vedekezni. Kozepiskolaban semmi nem volt.
2021. júl. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A magyar iskolákban jelenleg semmilyen szexuális nevelés nincs. A tanárok részéről egyszerűen nem jön szóba, ha nagyritkán mégis, akkor az ötvenes klimaxoló tanárnők reakciója a zavart heherészés. A felvilágosítás másik történet, az gyakorlatilag egy előrehozott biológiaóra a kisiskolásoknak. Aki azt írta, hogy neki 7.-ben volt, az azért durva, mert ennyi idősen már mindenki rendszeresen önkielégít. Ez kicsit olyan, mintha szülés után mondanák el, hogy milyen lesz a terhesség első pár hónapja. Én nem olyan régen érettségiztem, saját tapasztalataimat mondom. "Érdekes módon" mind általános iskola 8.-ban, mind 10. osztályban valahogy pont úgy ért véget a tanév, hogy erre már nem jutott idő a biológia tananyagból. Mondjuk, ha a szaporodás témakör nem a biosz tankönyv legvégén vigyorogna, kvázi epilógusként, amikor már minden osztályt fagyizni visznek júniusban, akkor lehet, hogy erre sor kerülne. De ez még mindig nem a szexuális nevelés témakör, az kicsit többről szól ennél, ebben még nagyobb a deficit nálunk.
2021. júl. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!