Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegediek! Űrhajós utca...

Szegediek! Űrhajós utca nagyon kiesik egyetemtől?

Figyelt kérdés

2021. júl. 29. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Bár megírhattad volna melyik kar érdekel, mert szét vannak szórva a városban. Az Adyrajó a közlekedése, a Hattyasra kritikán aluli.
2021. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Távolságra igen, tömegközlekedéssel és biciklivel egyáltalán nem. Nyilván nem egyforma minden egyetemi épület megközelíthetősége. (A #1 által negatív példaként említett Hattyas sori épületek pl. teljesen jól elérhetőek villamos+busz kombinációval, közös peronos átszállással.)
2021. júl. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ha egy ekkora városban átszállás kell valahová, az messze van az ideálistól. Ha valaki a Hattyasra jár, vannak tök jó lakások alsóvárosban is.
2021. júl. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, van átszállás nélküli busz is a vasútállomásig, onnan meg már közel a Hattyas sori komplexum. De tényleg leírhatnád a konkrét kart/épületet is, kérdező, mert akkor tudok mondani konkrét javaslatot is.
2021. júl. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a Btk-ra járok onnan,oda egyáltalán nincs "messze",hamar be lehet érni villamossal. Amúgy google térképen beírod a célállomást,és látod mennyi idő alatt lennél ott.
2021. júl. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4: jó, én az Alföldi utcában laktam (bölcsészként), lehet, hogy kicsit kényelmesebb vagyok a kelleténél.
2021. júl. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A TTIK épületéhez mérve, bocsánat ez valóban lemaradt:) Köszönöm az eddigi válaszokat!
2021. júl. 30. 22:12
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A TTIK melyik épületére gondolsz? Van épülete Újszegeden is, a földrajzos tanszékek pedig a BTK épületében vannak.

Mindenesetre én most úgy veszem, hogy a Bolyai, Irinyi, Béke és Dóm-téri épületek valamelyikére gondoltál, amik kb. egy kupacban vannak. Az Űrhajós utcából el lehet jutni oda a 3/3F/4-es villamosok bármelyikével a Dugonics térig, onnan gyalog jól elérhetőek. További lehetséges megoldások: (1.) az említett villamosokról az Anna-kútnál átszállni az 1-es/2-es villamosra, és az Aradi vértanúk teréig utazni; vagy (2.) az említett villamosokról a Tisza Lajos krt.(Károlyi utca) megállóban leszállni, és ugyanarról a peronról a 8-as vagy 10-es trolira átszállni, szintén az Aradi vértanúk teréig utazni; vagy (3.) elsétálni Tarján víztorony térre, onnan a 10-es trolival átszállás nélkül az Aradi vértanúk teréig utazni.

2021. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném, hogy én a szükséges gyaloglások/átszállás ellenére az összes általam említett opciót teljesen vállalhatónak tartom, és tapasztalatból beszélek, mivel az Űrhajós utcához közel lakom, és a Ságvári gimnáziumba jártam és fogok járni tanítási gyakorlatra, illetve néha a Bolyai és Béke épületekbe is mennem kell, az eljutáshoz pedig mindegyik opciót használtam már. #8 voltam.
2021. júl. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!