Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-s kollégiumok közül...

ELTE-s kollégiumok közül melyikbe lenne érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés

Idén vettek fel. Távolság alapján a Damjanich utcait valamint az Ajtósi Dürer kollégiummal szemeztem eddig. A KCSSK messzebb van de még az sem olyan vészes.

Ha bárkinek van első kézből tapasztalata, vagy ismer valakit aki ELTE-nél volt kollégista minden segítséget szívesen látnék.



2021. júl. 30. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

BTK-s/ÁJK-os leszel? (Így távolság alapján erre tippelek).

Damjanich utcai (Dami): Ált. gyógypedesek kerülnek oda be, mivel fölötte iskola van, ahol tudnak tanítani. 10 fő lakik egy lakóegységben, amit úgy kell elképzelni, hogy 3 szoba (Benne 3-4 ember), 1 konyha és nappali, folyosó, külön wc+mosdó, fürdőszoba. Főleg lányok lakják. Random fogsz bekerülni egy koliba (lehet olyanba, amit meg sem jelöltél), szóval, nem biztos, hogy az első helyen lévő fog győzni, kiv. akkor, ha sokan nem azt jelölték meg elsőnek. Szerintem nyugodtan jelöld meg. :) Ja, és tudtommal a konyha rész fel lett újítva, szóval már szebb, mint a honlapon lévő képeken.

ADK: Itt még nem laktam, közel van a Damihoz, szóval kb. hasonló közlekedés. Tűrhetőnek mondják.

KCSSK: Jelenleg itt lakom. Mindenki szerint ez a legjobb koli, szerintem meg pont ellenkezőleg. :D Itt lakik talán a legtöbb külföldi, és a konyhai higiénia miatt, melyet sokan nem tartanak be, kisebb viták szoktak generálódni. Egy bevezető út mellett van, szóval egy felüljárón át kell mindig sétálni, mely nem a legkényelmesebb. Hangos, bulis koli. A-B-C épületek. Én csak az A-ban laktam eddig: 2 szobához (2-2 fő) egy közös fürdő tartozik.Tehát ha valaki sokáig készülődik, akkor eléggé sokat kell várnod a sorodra, és csak wc van a folyosó közepén, ha zuhanyoznod kellene sürgősen, akkor meg kell várnod az előtted lévőt. Én ezért szerettem jobban azokat, ahol a folyosón van több zuhanyzó, mert valamelyik emeleten biztos lesz szabad hely.

VUK: A legrosszabbnak mondják, de szerintem egyáltalán nem az. Itt is laktam már. Igen, potyog a csempe, de ettől még nem lesz élhetetlen. A szobákban is vannak rosszabb asztalok, de használhatóak. A BTK-t innen is könnyen eléred. Bevásárlási lehetőség sokkal közelebb és több van, mint a KCS-nál. Szerintem ez se a legrosszabb választás.

NFK: Kicsit túlértékelt koli, nem rossz, de erről nincsenek nagyon információim.

NUK: Ide ne... nagyon messze van a belváros. És gondolom nincs min. 40-45 perced utazgatni.

KUK: Már nincs, bezárták... Persze erről az ELTE mélyen hallgat, pedig egyre több a kolit igénylő.

Azt is csinálhatod, hogy a KCS-t bejelölöd elsőnek, és ha felvesznek, de nem tetszik, akkor azt már kb. bárkivel el tudod cserélni, mert sokan túlértékelik és oda akarnak mindenképp menni. Ha a VUK-ot jelölöd elsőnek, akkor oda majdnem biztos, hogy felvesznek, viszont senki sem cseréli el veled.

A Damit azért szerettem, mert közel a nyüzsgő, belvárosi lét, jó szobatársaim voltak, el lehetett picit vonulni a nappaliba, ha szükséges volt. A VUK-ot azért, mert könnyen és gyorsan betudtam vásárolni, jó szobatársam volt és a "konyha rész" (hűtő+polc) kicsit el volt különítve az ágyaktól, míg a KCS-ban a lábamnál volt a hűtő.

Remélem valamelyest tudtam segíteni, majd írd meg, hogy hova kerültél. :)

2021. júl. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: A VUK mellett szóljon még az, hogy a felújított KCS már rég lett felújítva. Mármint azóta már picit lelaktál, a festés néhol egészben potyog le, valamint az ajtó alatti nagy rés, az ablakok nem megfelelő szigetelése huzatot eredményez.
2021. júl. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

GTI-be mennék.

Nem voltak túlzott elképzeléseim a KCSSK-val kapcsolatban sem, gondoltam, hogy egy kicsit túl van kapva. De nem tűnt rossznak őszintén, bár a vizesblokk részével együtt értek, szerintem is kényelmesebb ha folyosónként van.

Damjanich-csal főleg az egy szobára jutó emberek számával volt problémám, kicsit soknak tűnt a többihez képest. VUK-ról meg elég sok rémhírt hallani😅.

Ez a helycsere amit említettél pontosan, hogy is működik? Vagy működne.

Köszi a választ amúgy!

2021. aug. 1. 00:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Daminál nálam azért nem volt probléma az egy szobára jutó embereknél, mert a legtöbben sokat nem is voltak ott. Én pont a 4 ágyas szobában aludtam, sosem volt olyan, hogy 4-en lettünk volna. Persze, ez csak az én esetem. :D

Igen, a VUK-ról túl sok a rémhír, de szerintem nem olyan vészes, minden attól függ, hogy milyen emberek laknak ott. És sehol sem laknak rosszabbak, sem jobbak. Mindenhol van egy trehány. KCS-ban sokszor használhatatlan a konyha, mert annyira összekoszolják, VUK-ban ez főleg a wc-kre igaz, de a Damiban is sokszor úszott a fürdő, mert valaki nem törölt fel maga után.

Helycsere: Ha megvan, hogy melyik koliba vettek fel, akkor kiírod a kolis csoportba, hogy szívesen cserélnél valamiről valamire. Ha lesz jelentkező, akkor kérvényt nyújtasz be/írsz a koliigazgatóknak.

2021. aug. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
NFK. Én Szakkoliban lakom ott és imádom. Nyugis, zöld környezet, családias kicsi koli. Szerintem a lehető legjobb. Persze ízlések és pofonok. A NUK is elég jól fel lett újítva de kicsit kiesik meg nagyon zsúfolt és sokan laknak ott. Több koliról nagyon nincs infóm. KCS nagyon túl van tolva, messze nem olyan jó, mint az NFK.
2021. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!