Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol nyelvű önköltséges...

Angol nyelvű önköltséges szakról (pszichológia) ugye átlehet jelentkezni államira majd?

Figyelt kérdés
Sajnos nem jött össze az állami, ez az egyetlen lehetőségem. Tud erről valaki infót?

2021. júl. 30. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet, csak ha nagyon stréber vagy és jól tanulsz.
2021. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyilván tudom hogy mennyit kell tanuljak érte
2021. júl. 30. 14:14
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
ha tudtad, minek kérdezted?
2021. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok esély van rá szerintem, hogy átsorolnak. A napokban olvastam egy kérdést, szegény kérdező pont így szívta meg, hogy arra játszott, hogy átvegyék, keményen tanult, lett egy elég jó átlaga és mégsem jött neki össze. :/
2021. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az magában nem elég, hogy sokat kell tanulni. Egyedül akkor fognak átvenni, ha az állami képzésről átsorolnak embereket önköltségesre. Ahhoz pedig vagy elég rosszul kell tanulniuk, vagy kevés kreditet kell teljesíteniük, vagy éppen ki kell futniuk az állami félévekből (legalábbis nálunk az ELTE-n így működik, de tudtommal máshol is). Ez viszont elég kevés emberrel fordul elő, tehát az ő helyükre csak az önköltséges képzés abszolút legjobbjai tudnak bekerülni. Azonban ha egyáltalán nem sorolnak át senkit, vagy éppen nem te vagy a legjobb tanuló az egész szakon, akkor semmi esélyed.

Úgyhogy ha nagyon fontos, hogy átkerülj államira, akkor nem egy túl jó ötlet ez a "jól tanulok, aztán meglátom, mi lesz" módszer, mert a többséget így soha nem veszik át. Inkább felvételizz akkor jövőre újra, addig pedig ismételd meg az egyik érettségid vagy csinálj egy nyelvvizsgát. De az átsorolásra kis esélyed van sajnos.

2021. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha ujrafelvetelizek (egyetem kozben javitok meg okjt csinalok)

Akkor ujra elsos leszek vagy elkezdhetem a masodik evet az ELTE-n ha atvesznek?

Hiszen ha ott lesz egy evem akkor...

2021. júl. 30. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hány tárgyat tudsz elfogadtatni. Azt nem tudom, hogy mennyire nagy az átfedés ilyen szempontból a tantervek között, de azért tuti vannak órák, amiket elfogadnak, úgyhogy biztosan nem kell majd teljesen előről kezdeni. De az sajnos elképzelhető, hogy pont úgy indulnak majd másik egyetemen kurzusok, hogy ne tudd őket felvenni, szóval nem tudom, hogy mennyivel végeznél előbb.

Az OKJ esetében viszont elég sok változás történt, úgyhogy nézz utána alaposan, hogy elfogadnak-e egyáltalán bármit, és ha igen, akkor mit. Sajnos több GYK-s kérdésnél is olvastam olyanokról, akik plusz pont reményében megcsináltak egy szakmát, de az új szabályok miatt mégsem fogadták el pszichón. Úgyhogy ezzel csak óvatosan.

2021. júl. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!