Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Könnyű összeszerezni a 400...

Könnyű összeszerezni a 400 pontot 2 db emelt érettségivel a felvételin?

Figyelt kérdés

2023-ban érettségizek, két tantárgyból tervezek emelt szintet tenni; németből és informatikából. Érettségi előtt szeretném letenni a B2-es nyelvvizsgát németből, viszont a jelenlegi szintem még csak A2 és B1 között van (most kezdtem el egy nyelvtanfolyamot, amivel szép lassan elérem a B1-et). Még bőven van időm eldönteni, hogy melyik szakra jelentkezzek. Legfőképpen a kereskedelem-marketing szak érdekel a legjobban.

Egyébként nem gimnazista vagyok, hanem szakközép iskolás, idén tettem le a kereskedelmi értékesítő szakmát és szeptembertől fogom kezdeni az intenzív nappali érettségi felkészítő képzést, gimnáziumi kereteken belül.

Próbálok töltögetni érettségi feladatlapokat az előző évekből. Az eredmények kissé elbizonytalanítottak. Közép szintű érettségiből megcsináltam a 2017-es német, magyar, informatika és matek érettségit (az egészet), az időtartam betartásával.

A német írásbeli része 57%-os lett (ez egy erős közepes), a magyar 51%-os, a matek 38% és az informatika 71%. Az eredményeket a magántanárok kijavíttatásával történtek.

Gondolom Ti is nagyon gyengének gondoljátok ezeket az eredményeket, viszont azt tudni kell rólam, hogy eddig engem az érettségire nem készítettek fel a szakközépben. Most a nyáron nagyon sok különórát vettem és tervezek még a hónap végéig.

Nagyon sokat készülök előre, de amíg nem kezdem el az érettségi tagozatot, addig semmi biztosat nem lehet mondani. Nagyon gyorsan fogunk haladni a tananyaggal, félévenként teszünk le egy gimis évet, úgyhogy fele annyi időnk lesz felkészülni, mint a gimnazistáknak. Hét db tantárgyam lesz; nyelvtan, irodalom, matek, német, töri, természetismeret, informatika (+ a tesi).

Éppen ezért nem mentem dolgozni ebben a nyári szünetben, mert úgy gondoltam, hogy a tanulásnak szentelem a szabadidőmet.

Túltolom a tanulást? Attól félek, hogy ha nem most kezdem el a tanulást, akkor az ősztől túl sok tananyag fog egyszerre a nyakamba zúdulni.

Jó jegyeket szeretnék szerezni, a négyes eredményekkel már bőven meg lennék elégedve.

Az állami ösztöndíjas alapképzéshez 400 pontot kell szerezzek. Muszáj lesz az ösztöndíjra fókuszálnom, mert a szüleim nem tudnának több millió Ft-ot kifizetni a képzésemre. A magánórákat is a saját pénzemből fizettem, a vállalt diákmunkáimból kapott fizetésemet mindig félretettem és a tovább tanulásra gyűjtögettem.



2021. aug. 1. 12:46
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!