Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van még itt olyan,akinek már...

Van még itt olyan,akinek már most rossz gyomorgörcse van az egyetem miatt?🙂 (elsőéves)

Figyelt kérdés

Idén kezdek,de semmi nem jön össze konkrétan (már elektronikus eszközöket is beleértve+kollégiumi jelentkezés is problémás lett,a szimpatikus albérlet is 50%-os,azt is elcsesztem),ettől meg,hogy már most olvasom,hogy valahol online kezdik,valahol nem,máshol megint más rendszer,már kivagyok,mert az én egyetemem nem írt semmit (alapvetően jelenlétiben akarják kezdeni gondolom),és így jó lenne tudni,hogy legalább bezárásra lehet-e számítani,mert akkor úgy kell albérlet,meg ilyenek. Sajnos én olyan középsuliba jártam,ahol az információt innen-onnan kaptuk meg,főleg 3.évtől,szóval kicsit felcsesz,hogy egy magasabb szinten is ez megy,meg minden hetekig húzódik.xd


Tényleg kíváncsi lennék,hogy csak én vagyok ennyire szerencsétlen már most,vagy más is van így?


2021. aug. 4. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos nem lesz jó olvasni, de egyetemen még annyira sem foglalkoznak a dolgaiddal mint a gimiben. Mindent neked kell elintézened egyedül, mindenre neked kell figyelni(határidők stb) különben a félévedbe is kerülhet. De hamar bele lehet rázódni. Az albérletes dolog tényleg aggasztó, főleg, hogy nem szívesen szerződik le az ember úgy egy évre, hogy lehet otthonról is sulizni. Max ha találsz mellette diákmunkát. Akkor van értelme. Mindenesetre próbálj nem görcsölni rajta, elvégre csak elsős leszel.:)
2021. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem felnőtt emberek intézménye. Nagyon kell minden infoR-ra, határidőre, órákon elhangzott dolgokra figyelni, a Neptunban jól tájékozódni, mert ez az alapja az egyetemi létnek. Ha a szakon van face-csoport, abba lépj be, ott is lehet tájékozódni és segítséget is kérni.A hiányzásokkal csak óvatosan.
2021. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Az #1-nek igaza van, a legtöbb egyetemnek nem erőssége a tájékoztatás, pláne nem időben. Melyik egyetemen kezdesz?

Én harmadéves leszek, de már most nyomaszt az egész, nem akarok bejárni, nem akarom a bizonytalanságot, nem akarom megint 3 hónapig hallgatni az oktatóktól, hogy nem mondanak konkrétat a vizsgával kapcsolatban, mert az oktatás formájától teszik függővé... Inkább kezdjük el online és kész. De az egyetememet ismerve ez nem fog megtörténni, amíg az egész ország be nem zár megint.

2021. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az online oktatás gondolatától van, nagyon remélem, hogy nem fogják ismételten bevezetni. Én jelenléti oktatásban imádtam egyetemre járni, órákra járni, jegyzetelni, tanulni, programokra járni, kolisnak lenni stb., nagyon nagyon szerettem. Az online oktatás minden szempontból katasztrofális volt számomra, minden percét utáltam és, ha rajtam múlna soha nem vezetném be újra.

Amúgy szerintem egyáltalán nem kell rágörcsölni. Mindig mindenki azt szokta mondogatni, hogy az egyetem milyen nehéz, ott már csak magadra számíthatsz, felnőtt emberek járnak egyetemre mindneki magának intéz el mindent, magadnak kell megoldanod mindent stb. Ehhez képest én azt tapasztaltam, hogy sokkal több segítséget kaptam egyetemistaként mint mondjuk korábban általános vagy középiskolában. Egyrészt szerintem azért nagyon sok információ fellelhető a szabályzatokban, egyetemi honlapokon, sok mindenről e-mailben is tájékoztatnak, az órákon is a félév elején kapsz tárgytematikát stb.. Másrészt pedig sokkal összetartóbb és rendszerezettebb az egész közeg, mindenki komolyabban vesz és partnerként kezel, illetve segítőkészek az oktatók, hallgatótársak, felsőbbévesek és egyetemtől függően azért szoktak lenni seniorok, mentorok, szakfelelősök, hallgatói referensek stb., akiknek szintén a hallgatók segítése a feladatuk. Nem mondom, hogy soha nem volt semmi félreértés, megkésett információ, elírás stb., de én eddig minden kérdésemre kaptam választ, mindent meg tudtam oldani és ebben abszolút segítettek is az illetékesek vagy a környezetem. Szóval szerintem egyáltalán nem olyan vészes ez a része, sőt. Ettől egészen biztosan nem kell félni. Ez a “lesz-e online oktatás” kérdés bizonytalan persze, de ezzel úgysem lehet mit csinálni. Én is albérletbe megyek és úgy tervezem, hogy haza se jövök majd online oktatás esetén sem, legalább onnan nem tudnak kidobni mint a kollégiumból…

2021. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is félek. Én itthonról fogok bejárni, így legalább a szállás miatt nem kell aggódni, de a többi rész bizonytalan. Nem akarok online oktatást, félek, hogy nem tudok majd beilleszkedni, barátokat szerezni, hogy a többieknek igazuk volt és rosszul választottam szakot, hogy elrontok valamit. Már most össze vagyok zavarodva, pedig még alig kellett valamit csinálni.
2021. aug. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki fél az elején, de belejössz. Ha rosszul választottál, abbahagyod, de ez csak a végső opció. Hajrá, csak ügyesen és nyugodtan.
2021. aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
most végeztem el egy Bsc-t, 180+an kedztünk, 23an diplomáztunk. A többi eltűnt "útközben"
2021. aug. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól hangzik :')
2021. aug. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7.! Az én szakomon is ez az arány, pedig az egy humán szak.
2021. aug. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
A kolisokat már előre sajnálom, ha megint bejelentik, hogy a negyedik hullám miatt bezár minden. Velem tavaly pont ez volt. Két napot kaptunk kipakolni mindent..sokan voltak olyanok akinek nem volt autó a családban és ideiglenesen sem tudta lerakni a holmiját ismerőshöz...Katasztrófa volt. Legalább adhattak volna több időt, hogy apránként elhordja az ember a cuccait haza ha már ez a helyzet. Ebben a helyzetben nem éri meg kolira jelentkezni. Akkor inkább már bérelek egy szobát diákmelózok mellette és abból fizetem. Onnan nem raknak ki csak egyik napról a másikra járványra hivatkozva.
2021. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!