Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miből szoktak álni 8-ban a...

Miből szoktak álni 8-ban a felvételi feladatok?

Figyelt kérdés

Olyan amiket tanulunk? Vagy, hogy van/lesz ez?

Nehezek szoktak lenni?

Valaki elmondja mi és hogy lesz 8-ban?🥺


Ha eddig nem voltam valami jó tanuló és buktam is akkor is lehet esélyem? Fel vehetnek pl: Turisztikai és Vendéglátóipari Technikumban?


Vagy aki eddig rosszabbul tanult az hol tud elhelyezkedni?


(ha csak leszólni tudsz akkor ne írj inkább semmit.)


Köszönöm elore is az értelmes válaszokat!❤️


2021. aug. 6. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt meg tudod nézni visszamenőleg az előző évi feladatlapokat: [link]


Általában ugyan olyan típusfeladatok szoktam lenni, 1-2 szokott változni. Az hogy nehéz-e az személyenként változó. Ha nem vagy olyan jó tanuló akkor időben kezdj el inkább gyakorolni hogy biztos minden jól menjen. De vannak olyanok is akik alig gyakorolnak rá és simán megírják 80-90 pontra. Sokan azért rontják el mert túlstresszelik és a stressz miatt nem tudnak gondolkozni. A legtöbb technikumba azért nem szokott olyan magas lenni a ponthatár úgyhogy szerintem simán meglehet. Néhány helyen szóbeli is szokott lenni, azzal is tudsz javítani ha a központid nem lesz a legjobb.

2021. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első által megadott linkről próbáld megoldani pl. a tavalyi, 2021. jan. 23-i nyolcadikos matek feladatsort. Ha nem megy valamelyik feladat, és a megoldókulcs alapján sem érted, akkor megnézheted a linken lévő videóban a levezetését.

https://www.youtube.com/watch?v=CHCRQz-yeUA

Youtubeon sok feladatsort magyarázó megoldó videót találsz.

Ha már megoldottál néhány feladatsort, akkor észre fogod venni, hogy vannak visszatérő típusfeladatok. Látni fogod egy idő után, hogy mi melyik feladattípus megy könnyebben, illetve melyik nehezebben. Ha teljesen megakadsz, akkor kérjél segítséget a matek vagy a magyar tanárodtól, vagy magántanártól, ha van rá lehetőséged. Egy jó felvételi előkészítő is sokat segíthet.

2021. aug. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét válaszolónak a válaszát! Sokat segítettetek!
2021. aug. 6. 18:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!