Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem, szak az...

Melyik egyetem, szak az ország legnívósabb, leghíresebbje?

Figyelt kérdés
Gondolok itt, pl: ELTE jogász szak, SOTE orvosi, ZAK stb… Amitől nem csak legyint valaki, azt sem tudja hol van, hanem egyértelműen ismert és elismert.

2021. aug. 6. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem az orvosi szakok vagy BMEn a mérnöki szakok.


Igazából itthon nincs olyan nívós képzés, ahol 5% alatti a felvételi ráta és olyan szinten nehéz bejutni hogy óriási presztízs ott végezni.


Tehát kb semmelyik egyetem sem olyan, amitől elájulna bárki is.


Van pár szak ahol közismerten magasak a ponthatárok így valamivel nehezebb bejutni, ezért is orvosi szakok talán ilyenek.


Mérnöki szakok meg a nehézségük miatt talán. Ebben az esetben meg a BME a leghíresebb és HReseknél legközkedveltebb.

2021. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
ELTE TTK Biológia - néhány (főleg kutyákat tanulmányozó) kutatás nagy jelentőségű és ismerik külföldön is.
2021. aug. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
SOTE biztosan :) Európa szerte elismert és rangos orvosképzés
2021. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen a kutya-farkas viselkedéskultúrai kutatásról hallottam már, de az azért a bioszt nem mondanám egy “presztízs” szaknak szerencsére.
2021. aug. 8. 06:25
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
**nyád akkor ami neked nem fontos, az nem presztízs? Márészt nincs ilyen, hogy presztízs, mert kb csak aneve nagy pl. a BME-nek is, de semmi több nincs mögötte, miért van az, hogy pl. az SZTE is sok mindenben megelőzi a BME-t, akkor mostmár nem az SZTE-nek kéne presztízsnek lennie? Hmm? Vagy pl. neked azok a presztízs szakok, amik jól hangzanak, vagy amivel sokat lehet keresni? Akkor, ha mondjuk egy biológus olyan kutatást végez, ami az orvoslást is előre dobja, akkor az ő munkája nem számít, mert az nem presztízs? Vagy akkor hirtelen azzá válik? Komolyan nem értem miért kell ekkora kics**szett szobnak lenni? Jó érzés lenézni másokat? Ne félj vissza fogod még ezt kapni az élettől. 😉😊😘😏🤗
2021. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

5:

Túl frusztrált vagy.

2021. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%
#6: Köszönjük MSE 😀
2021. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#5 nem az volt a kérdés, hogy melyik hasznosabb vagy értékesebb. Hanem, hogy sok esetben ha vki azt mondja, hogy ELTE jogász többe veszik, mint pl a DE vagy SZTE-st. A kérdés pusztán erre irányult, nem a lenézesre 🤦‍♀️
2021. aug. 8. 13:47
 9/12 anonim ***** válasza:
98%
De nem érted, nincs ilyen, hogy "többre veszik", akkor egy BME-s mérnök az jobb vagy rosszabb, mint egy Miskolci Egyetemen tanuló mérnök, miért? És ugyanez a BME-s mérnök jobb vagy rosszabb, mint egy Károlis jogász? Vagy akár eltés? A cégek nem is azt nézik, hogy hol végeztél (a legtöbb esetben), hanem, hogy mit tudsz, mit teszel/tettél le az asztalra "szar" egyetemről is lehet valaki sztár mérnök/ügyvéd/orvos/közgazdász/pszichológus, stb. Nem értem a kiérdésed miértjét.
2021. aug. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

A szaktól függ


Gazdaság: BCE,ELTE

Orvos: Szerintem mind a 4 elismert de talan a SOTE a legjobban

Műszaki: BME

Jog: ELTE,PPKE

Pszichológia: ELTE,PPKE

Info: BME,ELTE

természettudományok: ELTE,BME

2021. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!