Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz bejutni a...

Mennyire nehéz bejutni a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre? Túljelentkezés van?

Figyelt kérdés
Én zongora előadóművész szakra szeretnék felvételizni. Ide sokan mennek?
2008. dec. 9. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én két éve végeztem a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti SZKI-ban, abban az időben kb.30-35 emberből 2-3-at vettek fel. Persze óriási tehetségeket, nem kis protekcióval. Szóval piszok nehéz bejutni. A szolfézs, a zeneelmélet, a főtárgy, nagyon nehezek, még népzenét is őrülten komolyan veszik... Nem tudom milyen suliba jársz, mióta zongorázol, és vannak e eredményeid, de ha mindenképpen ide szeretnél jönni, akkor fel kell kötni a felkötni valót, mert nagyon nehéz bejutni és még nehezebb bent maradni! :)Remélem segítettem!
2008. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tavaly gimiben végeztem, nem zeneművészetibe jártam. Suli mellett nyomtam a zongorát 8 évig. 1 éve hangszerhez sem nyúltam... A volt tanáraim szerint nagy tehetség vagyok, sajnálták, hogy abba hagytam a zongorát, szerették volna ha zeneakadémiára jelentkezek. Rengetegszer szerepeltem hangversenyeken. Olvastam, hogy nyáron van felvételi. Szerinted addig feltudok készülni arra a szintre, hogy legyen esélyem bejutni? A zeneelmélet ami gáz nekem (mert ugye nálam kimaradt a 4 év zenem. szakközép)a gyakorlati vizsga nem gond szerintem.
2008. dec. 10. 11:03
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha nincs a fejedben az összhangzattan oda-vissza akkor szerintem nem sokat tehetsz. Persze megpróbálni mindenképp megéri, soha nem tudhatod, hogy mit hoz a sors.

Az LFZE-re a 8 év zongora után jó lett volna még négy év konzervatórium és utána már inkább mondanám, hogy próbáld meg.

De így is fuss neki, pozitívan gondolkodj!

2008. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok:

Figyu, akkor tudnád meg, hogy jó vagy-e, ha felkeresnél egy tanárt az Akkcsiról és meghallgatna. Ő meg tudná mondani, hogy van e értelme próbálkozni. Szokott lenni előfelvételi is, ahol minden tanár meghallgat, írtok szolfot és összhangot is. Ja, amúgy ha összhangból nagyon sík vagy, akkor ne reménykedj, mert még a legjobb zeneművészeti szakikból se veszik fel az embereket, ha nem jók összhangból. Nem olyan könnyű tárgy. Mindenestre sok sikert kívánok!

2008. dec. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azthiszem egy próbát megér a dolog. Volt zongi tanárommal beszélek, hogy mit szólna hozzá, hogy feltudna-e készíteni.

Valamelyikőtöknek nincs meg Bach: c-moll preludium és fúga kottája? Jó lenne, ha e-mail-ben eltudná küldeni valaki.

2008. dec. 11. 17:32
 6/8 anonim válasza:
Lassan 11 éves a kérdés, de én most találtam rá, és roppant kíváncsi vagyok kedves Kérdező, hogy hogyan alakult a dolog azóta? :)
2019. aug. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok. :)
2023. jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is!
2023. febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!