Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alternativ sulikkal is lehet...

Alternativ sulikkal is lehet vinni valamire?

Figyelt kérdés
Egy erettsegit siman le lehet tenni nem?

2021. aug. 9. 01:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak jó alternatív iskolák is, érdemes minél több információt begyűjteni az adott iskoláról. Kezdd úgy, hogy elolvasod a honlapjukat, ha ott van, hogy kinek ajánlják magukat, akkor az már nagyon rossz nem lehet. Tehát pl. nyitott, állandóan nyüzsgő gyerekeknek való, vagy pont fordítva, megszólalni is alig mérő diákoknak.

Aztán próbálj meg valakivel beszélni, aki oda járt és most továbbtanul, faggasd ki mindenről.

2021. aug. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Látom a kulcsszavaknál a Zöld Kakast. A KIFIR-ben a Zöld Kakasról: Alternatív kerettanterv a „különös bánásmódot igénylő – ún. ZK” diákok számára
2021. aug. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt,konkrétan miylen alternatív sulit néztél ki magadnak?

Legfőképpen csak így lehet pontos választ adni.


Másrészt,az alternatív iskolakban a tehetséges gyerekek ellehetetlenülnsk.

Az ilyen iskolákban leginkább a gazdag,ám de buta gyerekeket nyomják be.

2021. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Zöld Kakasra gondoltam. Vélemény?

Nem beteg gyerek, pszichésen a szorongáson kívűl rendben van.

2021. aug. 11. 19:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt megnézheted a beiskolázási, kompetencia és érettségi adatait:

[link]

Elég gyenge érettségi eredményei vannak. 2019/20 Középszintű matematika érettségi: 1,79-es átlag nem hangzik túl jól...


Vannak sokkal erősebb alternatív iskolák is.

2021. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Vannak erősebb alternatív iskolák is.

De,az állami gimnázium még mi dig jobb összességében,már ha van különösebb életcél is.

2021. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Az alternatív sulikba azok mennek akik 1: minőségi oktatást szeretnének, nem lebutítótt hátráltatott állami oktatást 2: önállóan tanulnak és érdekük a tanulás. Saját példámat írom le. 9. soztályban vettem észre, hogy iszonyú a magyar felsőoktatás. Borzalmas. Le van lassítva, a tanár mondja meg, hogy hogyan tanulj, hogy mi érdekeljen, és 4 év alatt jutsz el az érettségiig.

Hát elmondom, hogy az érettségire való felkészülés nem 4 év. FÉL év! Nekem 1 év alatt sikerült. 9. osztály félévkor édesanyám átiratott egy magániskolába, ahol teljesen online tanulhattam. Azt amit akarok, akkor amikor akarok olyan tempóban ahogy akarom. Az érettségi állami abba nincs beleszólásom. Szín ötös lettem mindenből. 10. osztály végén leérettségiztem mindenből. Ennyit erről. az osztálytársaim" még mindig ott sz*pnak az állami gimiben.


Nem a gazdag apuci buta kisfia jár magániskolába aki semmit nem tanul és mindent pénzen vesznek. Hanem az aki tanulni akar és jó akar magának. Nem akar kicseszni az életével. Én léptem. És nem bántam meg. Nagyon nem!

3-masnak fogalma sincs hogy megy ez csak azt tudja szapulni akinek jól megy az élet :) Mi nem vagyunk gazdagok. Minden tandíjat magam fizettem diákmunkán szerzett pénzen. Évi 750ezer Ft-ot!

2021. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En is magangimnaziumba jarok, itt valoban vannak butak, viszont aki egy kicsit odateszi magat, annak hatar a csillagos eg. Kerultek mar ki innen fogorvosok, jogaszok, legtobbje erofeszites nelkul. En peldaul arra hasznalom ezt a lehetoseget, hogy dolgozom illetve tanulok csak azokra a targyakra, amikbol 11.-12. evvegen emeltezni fogok. A tobbivel nem nagyon foglalkozom, 5-osre allok mindenbol. Ilyen helyen megvan arra a lehetoseged, hogy olyan egyetemre is bekerulj, amirol allamiban sokan csak almodnak (gondolok itt kulfoldi egyetemekre).
2022. nov. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!