Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre, egyetemi kollegiumb...

Egyetemre, egyetemi kollegiumba vajon kelleni fog vedettsegi igazolvany?

Figyelt kérdés
2021. aug. 12. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kötelező előadásokra nem, koliba, fakultatív előadásra, egyetemi szervezésű bulikba igen.
2021. aug. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyetemistak hany szazaleka van beoltva most?
2021. aug. 12. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erről nincs statisztika, max amennyit egy-egy egyetem megosztott.

Pl. Sote több, mint 80%a be volt oltva tavaly május elején. Oda kb 11ezren járnak.

2021. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Facebook csoportban olvastam, hogy a SOTE az elsosoknek a beiratkozást sem engedi vedettsegi nélkül. Illetve elméletileg az ELTE és az Óbudai is kéri már az igazolványt, de én is csak hallottam.
2021. aug. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sote nem is fogja engedni, mert az egészségügyeseknek kötelező az oltás, de nem csak ez, hanem egy rakat másik vizsgálat is. Ez azzal jár, hogy valaki eüsnek meg, de ez eddig is így volt.

Az hogy mondjuk óbudai mire alapozva teszi ezt, nincs ennyire biztos alapja, mint az egészségügyeseknek, de az ő dolguk.

2021. aug. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%
#5 Nem az "ő dolguk" egy ilyen súlyos diszkrimináció, hanem az egész társadalomé!
2021. aug. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Egyetem dolga, hogy mit tesz, nekem sotesként nem fáj, hogy kell ez az oltás is máshol. Könnyebb dolga lesz a vezetésnek és legalább jobban tudják biztosítani a személyes vagy hibrid oktatást, ami csak a hallgatóknak jó. Az persze egy másik pozitívum, hogy a te életed is könnyebb :)

De ilyen szinten az egyetem dolga, hogy mit tesz, vagy elfogadod vagy nem, ők nem hinném, hogy fognak ezen változtatni.

(Nálunk tavasszal a magas átoltottság miatt, lehetett személyes oktatásra, visszatérni és behozni a kimaradt gyakokat, -ami egy gyakorlati oktatásnál szerintem nagyon fontos, mindegy, hogy valaki mérnök lesz vagy orvos, ápoló, állatorvos- majd ezután lehetett személyes vizsgaidőszak is.)

2021. aug. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

A mi egyetemünk nem írta ki, hogy kötelező, de mikor az enyhítések kezdődtek és okkal bemehettünk az egyetem területére (pl. szakdolgozathoz kutatás), akkor csak azok léphettek az egyetem területére, akiknek van védettségije. Szintén nyári kollégium jelentkezéshez csatolni kellett a védettségi fotóját (nyári koli egyetemi kötelező gyakorlathoz kellett).

Szóval nem írták le, hogy kötelező, de ha a hiánya miatt nem tud valaki megjelenni, akkor az ő hibája és hiányzásnak veszik.

2021. aug. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!