Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb ösztöndíj csak nappali tagozatos hallgatók számára elérhető?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok erről a dologról? Nagyon sok levelező tagozatos hallgató van, aki 25 év alatti,nem dolgozik és azért vàlasztotta pont azt a képzési formát mert nem szeretne a távolság miatt, albérletet/ kollégiumot fizetni vagy mert épp az a képzési forma olcsóbb mint a nappali. Egyre több olyan ösztöndíjjal talàlkozom, ami csak kizárólag a nappali tagozatos hallgatók számára elérhető, nagyon ritka, ha levelező tagozatos hallgatóknak is van valami. Nem beszélve a diákigazolványokról, nappalin jár az 50%-os utazási kedvezmény az ország barmely részére, míg a levelezősöknek csak az érintett egyetem városába jár az 50%. Miért van ez így?
2021. aug. 13. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Levelezos tud mellette dolgozni, miutan maximum hetente 1x kell bejarni. De nappalis is tud, ha nagyon akar, 1-2 szak kivetelevel.
2021. aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Erősen megkérdőjelezem, hogy nagyon sok levelezős hallgató van, aki 25 év alatti, és nem dolgozik.

A levelező szakokat jellemzően azok választják, akiknek a nappali tanrend nehezen összeegyeztethető lenne a munkájával.


Szerintem teljesen logikus az is, hogy mivel a nappalin többet kell költeni a lakhatásra, a gyakori utazásra, és nem biztos, hogy az embernek belefér mellette rendes munka, csak valamilyen részmunkaidős diákmunka, akkor ott van létjogosultása többféle ösztöndíjnak.

2021. aug. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
1-es Én is levelezőn vagyok 19 évesen, nem igazán kapok munkát, maximum a McDonalds-ban..elég nehéz a tanulás mellett dolgozni, főleg hogy nem büfészakon vagyok. És nem csak én vagyok így vele.
2021. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Én a 25 év alattiak táborát erősítem aki szintén nem talál munkát. Vidéken laktam, az egyetemem a fővárosban van, muszáj albérletet fizetni, ételt, és még a tandíjat is egyébként megsúgom, hogy ha dolgoznék sem tudnék megélni belőle ( albérlet 100+rezsi+ kaja 50+ rakjak félre az egyetemre 50 már el is ment nagyjából 250 ezrem. :(
2021. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

A levelezős azért van, hogy tudj úgy tanulni, hogy közben dolgozol. Ha te nem így értelmezed, az egyéni szoc. probléma.


Nem is értem, aki levelezős és nem dolgozik, az mit csinál akkor?

2021. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 ös a legtöbb egyetemen nem csak heti 1x van oktatás. Némelyik egyetemen minimum 2x jelenléti oktatás zajlik és mellette napi szinten kapsz online formátumban előadásokat, legalábbis nálunk így volt, na meg a ZH-k és a házi dolgozatokról ne is beszéljünk. Ha valami heti 5 napot dolgozik és 8 órában az igazán szerencsésnek mondható, hiszen még ideje is marad tanulni, de egyre inkább látom hogy sokan heti 6 napot dolgoznak és nem csak 8 órakat, a munkáltató pedig húzza a száját, hogy ha valaki el szeretne menni szabadnapra. Az én példám esetében péntekenként és szombatonként volt jelenléti oktatásom, a részvétel kötelező volt. Minden pénteken a szabadnapokért kellett könyörögnöm, majd egy idő után el is fogytak így muszáj volt táppénzt kivenni azokra a napokra, a vizsgaidőszakról pedig ne is beszéljünk. Szóval aki nem dolgozik a levelezőn, az valószínű hogy tanul, és nagyon jól is teszi. De megint visszakanyarodnék ahhoz a problémához, hogy sok diák levelezőn tanul és nem is talál munkát ezért ez meglehetősen megnehezíti a tandíj fizetését ( persze ott a diákhitel..) de én személy szerint azoknak a levelező tagozatos diákoknak adnék ösztöndíjat akik nagyon jól tanulnak nem csak a napplit tàmogatnàm.
2021. aug. 13. 14:52
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Miért, aki nappalira jár, az szerinted nem tanul vagy mi?


Az, hogy hogy oldod meg, hogy be tudj járni az órákra, szintén egyéni probléma, de a lényegen nem változtat. A levelező azért van, hogy dolgozz mellette, épp ezért nincs ösztöndíj.


"hogy sok diák levelezőn tanul és nem is talál munkát ezért ez meglehetősen megnehezíti a tandíj fizetését"


A levelező képzés mégegyszer:


1. VAN meglévő állásod

2. Felvételizel egyetemre, levelező szakra.


Nem fordítva. Nappali mellett is lehet dolgozni, de jóval nehezebb és komolyabb időbeosztást igényel.


"de én személy szerint azoknak a levelező tagozatos diákoknak adnék ösztöndíjat akik nagyon jól tanulnak nem csak a napplit tàmogatnàm."


Nincs olyan számonkérési "teher" a levelezősökön. Beugrók, röpzh-k, jegyzőkönyvek nagyrészét a levelezősöknek nem vagy egyszerűsítve kell megcsinálni, arról nem is beszélve, hogy az anyagok nagy részét készen megkapják.

2021. aug. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14%
Előző, nem tudom te hova jártál, de én is oda akarok. Levelezőn nincs beugró, készen kapják az anyagot? Ne nevetess :D Ugyanúgy vannak ZH-k, a vizsgák előtt pedig beugrók, a tananyag ugyanaz mint a nappalin, sőt legtöbbször a vizsga is egyforma. Ugyanolyan nehéz mindkettő, csak nappalin minden nap be kellene járni, levelezőn pedig nem. Sőt megsúgom, sok tanàr azt az anyagot küldi a levelezősöknek, amit nappalin leadott.
2021. aug. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

8as így igaz. Annyi a különbség, hogy a levelezőn egy fél évnyi anyagot kapok meg 2 előadás alkalmával. Nem rágnak mindent a szánkba, mint a nappalisoknak. Munka (esetleg család) mellett otthon tanulunk, majd elmegyünk vizsgázni és siker! :)


Nyugi a 7es valószínűleg csak hallotta a dolgokat és nem maga járt egyetemre mert hülyeséget "beszél".

2021. aug. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

#9


Na akkor leírom, hogy miket is tapasztaltam és nem csak a levegőbe pofázok :)


Viszonylag gyakorlat igényes szakra járok, sok laborral, jegyzőkönyvekkel, gyakorlatokkal.


Egy viszonylag nehezebb tárgycsoport diáit a nappalisok megkapták, de a lényeges részek ki voltak belőle "pontozva" / ábrák nem voltak megrajzolva így csak akkor nyert értelmet a mondat/ábra, ha bent ültél az előadáson és végighallgattad. A levelezősök készen megkapták kitöltve, lábjegyzetekkel. Ugyanebben a tárgycsoportban a levelezősöknek az anyag kevésbé fontos dolgait bele sem rakták.


Mivel sok laborunk volt (heti 5-6 db 2-3-4 óra/alkalom), azt nyilván lehetetlen a levelezősökön is "behajtani". Így amíg mi heti 20-25 órát töltöttünk a laborban, titrálásokkal, különféle kémiai mérésekkel, mikrobiológiai vizsgálatokkal (+ ugye beugrók a laborokra, ami külön készülés), addig a levelezősöknek egy kész adatsort kellett csak kielemezni. Ráadásul ha elrontottad esetleg a mérést, akkor azért a jegyzőkönyvből keményen levonták a pontokat, míg ugye a levelezősök alapból helyes adathalmazzal dolgoztak. Természetesen nekik nem kellett mindegyik mérésről jegyzőkönyvet készíteni, csak a fontosabbakról.


Több tárgy esetében is előfordult, hogy a nappalisok az évközi jegyet a jegyzőkönyvek és laborok eredményeiből kapták, addig a levelezősöknek elég volt egy beadandót elkészíteni.


A konzulensem, aki tanszékvezető is, többször is elmondta, hogy a levelezősöknek alacsonyabban van a léc, nem szivatják őket annyira. Érdekes módon ők mindig átmentek elsőre, míg ugyanabból a tárgyból a nappalisok 90%-a minimum 2x ment.


Nyilván más mondjuk egy jog, ahol kvázi mindegy, hogy azt a 10 könyvet otthon vagy a koliban tanulod meg szóról-szóra, de egy gyakorlatigényesebb szakon a levelezősök egy egyszerűsített képzést kapnak.

2021. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!