Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz e a 9.osztályos matek?...

Nehéz e a 9.osztályos matek? (Gimibe)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy relatív kinek mi a nehéz, engem az érdekélne hogy pl a 8.-hoz képest mennyire lesz húzós a matek? Szinte mindig 4es 5ös voltam belőle,csak az a baj hogy mindent elfelejtek. De ha segítenek a tanárok mindent kitudok maxolni. +egy kérdés, szerintetek mit ismételjek át (ha már ilyen amnéziás vagyokxd)

Gondolok itt a halmazokra, egyenletek stb


Előre is köszii<3



2021. aug. 13. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen szinten volt a régi iskolád/te, hogy állsz.


Nálam a gimiben derült ki, hogy az általánosban alig tanítottak valamit és szívtam rendesen

2021. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"általánosban alig tanítottak valamit"

Kicsit erősen fogalmaztam, inkább "nem tanítottak meg mindent ami kellett volna"

2021. aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Én 5-ös voltam általánosban, 9.ben viszont 3mas lettem xd
2021. aug. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyenletek, egyenlőtlenségek, valószínűségszámítás, normálalak, nevezetes azonosságok (ha vettétek), halmazok, Pitagorasz-tétel, terület/kerület
2021. aug. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4 köszönöm!!

#hűhaaa ez nem valami biztató 😂

2021. aug. 13. 21:43
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A 9. osztály túlnyomó része az áltlánod iskolás anyagra hajaz. Próbálnak titeket egy szintre hozni, emelett kevés új dolgog tanítanak.

10.-től jönnek majd az érdekes dolgok.

2021. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem lesz izzasztób a 8.-os mateknál.
2021. aug. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, mennyire vannak meg az alapjaid. Viszont ha tanácsolhatok valamit, 9.-től kezdve figyelj oda matekórán és ne maradj le! Ha valami nem megy, gyakorold otthon, járj korrepetálásra, nézz meg róla videókat, de nagyon fontos, hogy rendesen elsajátítsd az alapokat pl 9.-ben a hatványozásnál, nevezetes azonosságoknál, 10.-ben majd a gyökvonásnál (ezek csak példák voltak, amik eszembe jutottak, nem vagyok matektanár), mert utána, ha lemaradsz és nem tudod ezeket, nagyon meg fogod szívni. Nekem még sikerült időben észbe kapnom.
2021. aug. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8.-ba nem tanultunk semmilyen nevezetes azonosságot.

De találtam róla youtubeon vidiket.. onnan jól meg tudom tanulni?

2021. aug. 15. 09:25
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vettétek 8.-ban,majd 9.-be előkerül és akkor majd megtanuljátok.
2021. aug. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!