Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnám kiszámolni...

Hogyan tudnám kiszámolni édesanyám pontszámát egyetemre?

Figyelt kérdés

Édesanyám úgy döntött, hogy 50 évesen el akar végezni egyetemen egy szakot, viszont nem tudom, hogy tudnánk kiszámolni az ő pontjait, mivel régen érettségizett és több szakmája is van.

Nincs erre esetleg egy oldal?



2021. aug. 17. 18:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Felvi. hu. Viszont a legtöbb egyetemi szakra ma már emelt érettsegi es a diplomahoz nyelvvizsga kell. Ha a regi rendszerben érettsegizett neki csak közepfoknak számítják fel. Nem tudom milyen szakra akar menni.
2021. aug. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm:)

az érettségije mind 3-as lett.

a szociális munkát szeretné elvégezni:)

2021. aug. 17. 18:53
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy érettségit mindenképp le kell tennie emelt. Magyar vagy matek vagy töri vagy egy idegen nyelv.
2021. aug. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
11%
Nem kell feltétlenül emelt érettségi, ha tesz szakmai vizsgát, amit az egyetemek szerveznek. Ha ez jól sikerül, akkor az érettségi nem is játszik pontszámításnál.
2021. aug. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

4-es: Te miről beszélsz? Ilyen nincs. Mindenhová kell emelt.

kÉRDEZŐ: A régebben érettségizettek eredménye középszintnek számít.Még ha nem is lenne az 1 kötelező emelt, akkor sem kerülne be ilyen eredménnyel sehová sajnos, mivel ezzel nem éri el a kötelező min. 280 pontot. A felvin tudod majd kiszámolni.

2021. aug. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
9%
5. Pedig létezik a szakmai vizsga azok számára akik a régi rend szerint érettségiztek és az egyetemek által szervezett szakmai vizsgán részt vesznek. Tessék utána olvasni.
2021. aug. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
4-es:A kérdező edesanyjaval majd egyidős vagyok, van egy 22 eves egyetemista fiam. 38 evesen diplomaztam, majd mesterre mentem. Fiam egyetemista, most diplomazott, egy masik egyetemen pedig harmadéves. Ezzel azt szeretném mondani, hogy mind a régebbi, mind a mostani követelményekkel tisztaban vagyok. Amúgy ha szerinted létezik ilyen " szakmai vizsga", pattints mar kerlek ide egy linket.
2021. aug. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16%

7es, itt lesz


Bár nem a 4-es hozzászóló vagyok hanem csak egy 2 alapképzéses, 1 mesteres, 2 gyermekes 35 éves anyuka.

Ahhoz képest, hogy tisztában vagy a dolgokkal ez mégis kiesett....


httpss://www.felvi.hu/felveteli/jelentkezes/felveteli_tajekoztato/FFT_2021A/2_pontszamitas/22_alap_osztatlan/225_ffszv


Úgyhogy teljesen jogtalanul estél neki a 4esnek.

2021. aug. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%
2021. aug. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%
A 9es hozzászólásnál a link, mert nem jól tettem be.
2021. aug. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!