Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem lesz Digitális Oktatás....

Nem lesz Digitális Oktatás. Miért?

Figyelt kérdés
A koronavírus járvány miatt már NEM lesz online oktatás. Mégis miért lenne? A veszélyeztetett korosztály, az idősek több mint 90%-a megkapta az oltást, rajtuk kívül pedig mindenki aki féltette az egészségét és újra normálisan akarta élni az életét. Maradt durván 3-4 millió védetlen ember az országban, akik saját maguk döntöttek arról, hogy ők az egészségüket kockáztatva NEM veszik fel a védőoltást. Akkor kérdezem én, miért lennének bármiféle korlátozások a védettségi igazolvány visszahozásán kívül? A választások is most lesznek, egy újabb országos lezárással majdnemhogy borítékolható lenne a fidesz bukása. Aki azt mondja, hogy újra otthonról fogunk tanulni, kérem ész érvekkel, logikusan magyarázza el nekem és a többieknek is, hogy miért! Mert szerintem semmi logikus érv nincs amellett hogy újra online oktatás lenne. A környező országok is azt kommunikálják, hogy már nem fognak lezárásokat hozni, főleg nem iskolabezárásokat. Elég volt annyit beírnom a googleba hogy: iskolák, és tömegestül jöttek ki a cikkek, hogy ebben-abban az országban már nem lesz digitális oktatás, csak tesztek különböző rendszerességgel, vagy még az SEM! Úgyhogy ez egy nagyon hiú ábránd, hogy még legyen online oktatás. Legalábbis a koronavírus miatt biztos nem.

2021. aug. 20. 15:39
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
A másik, hogy tavaly ősszel is nagyon-nagyon nehezen lett egyáltalán bármiféle lezárás, november 11ig kellett várni ahhoz hogy kijárási tilalom legyen este és hogy bezárjanak CSAK a középsulik! Pedig már augusztus végén megdöntötte a tavaszi rekordot, emlékszem, hogy az ilyen 200+-as napi esetszám volt. Pedig akkor még se védőoltás nem volt, alig tudtunk valamit a vírusról.
2021. aug. 20. 15:41
 2/29 anonim ***** válasza:
58%
Én szívből remélem hogy már nem lesz..
2021. aug. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
De épp ez az. Miért csak reméled? Ez azt jelenti, hogy valami miatt mégis azt gondolod hogy van rá esély.
2021. aug. 20. 15:53
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
Van rá esély, mert sajnos a számok alapján fognak dönteni. De engem már nem fog érdekelni, nem veszek maszkot többé és kijárok amikor akarok. Az elsők között oltattam be magam, amint erre lehetőségem volt. Már biztos kialakult a teljes védettség. Meg ha nem is 100%-os a vakcina, én nem félek tőle, a brit variánson már túlestem márciusban, olyan volt mint egy rosszabb megfázás (rá egy hónappal oltottak be). Innentől kezdve nincs miért korlátok között élnem, ma már csak az nem kapott oltást aki nem akart. Az meg vessen magára, ha belepusztul.
2021. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
61%
#3: Nem lehet kizárni. Jöhet egy újabb mutáns, ami ellen nem véd az oltás és súlyosabban fertőz.
2021. aug. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
65%
Hú, de fáj ez neked! Azta! Dolgozz még rajta, mert ez komoly hatással van az életedre, hallod! Ennyi energiát ebbe beletenni! Attól, hogy kiabálsz a neten, még igazad nem lesz, de a feszkó mennyisége nem semmi.
2021. aug. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
76%

Felsőoktatásban még elképzelhetőnek tartom, mert a legtöbb egyetem még annyit se mert kiírni, hogy kezdik az évet, pedig 2 hét múlva kb. mindenhol elindul a beiratkozás, elsős hét vagy akár az oktatás is. Ebből kiindulva, az ő bizonytalanságukat nézve azt gondolom, hogy előfordulhat, hogy a középiskolák és az általános iskolák is érintve lehetnek a későbbiekben.

Lehet ez ellen kapálózni meg vergődni, de ha bezárnak, mert szeretett kormányunk így dönt, akkor hiába akarsz majd bejárni.

Az egyik érvem annyi lenne, hogy senki az ég egy adta világon nem jelentette ki, hogy nem lesz ilyen többet. Max te gondolod így. Ha jön egy újabb mutáns vagy akármi, az az oltás akár egyenlő lehet a nullával is, és akkor kezdődhet minden újra. Nem látom óriási valószínűségét, de nem is zárnám ki. Bölcsebb dolog remélni a jobbat, és felkészülni a legrosszabbra.

2021. aug. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
6. Nem fáj, sőt, még bejárni se akarnék, csak nem tudnám elképzelni ilyen magas oltottsági szint mellett a lezárásokat (amikbe az oltottak is beletartoznának?)
2021. aug. 20. 20:04
 9/29 A kérdező kommentje:
Meg én a többi országból indulok ki, feketén-fehéren kijelentették, hogy már nem számolnak újra online oktatással, így is nagy társadalmi gondokat és lemaradást hozott magával. A Magyar Kormány meg köztudott hogy nem tud önálló döntéseket hozni, mindig van egy kísérleti laborunk, ami hol Ausztria volt hol az Egyesült Királyság..
2021. aug. 20. 20:07
 10/29 anonim ***** válasza:
26%

Nincs nekünk kísérleti laborunk... porbafingókként nézzük a nagyok játékait és reméljük, hogy dobnak egy szem rágót, ahogy elhaladnak mellettünk.


A lezárásról meg a király dönt, nem kellenek neki se számok, se érvek. Ezért nem tudja senki, most épp milyen csikarása lesz.

2021. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!