Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem első félévében kell/ér...

Egyetem első félévében kell/érdemes választani szabadon választható tárgyakat?

Figyelt kérdés

Ilyenkor esetleg még elég, ha csak a kötelező tárgyakat megcsinálom meg?


Számomra az a kredit rendszer eléggé érthetetlen dolog, és nem akarnék lemaradni/tovább csinálni mint kellene.


Segítséget előre is köszi!


2021. aug. 23. 09:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Még egy hülye kérdés: Pl ha van egy b2 komplex nyelvvizsgám, és lehet szabadon választani angol nyelvet, akkor azzal kiválthatom a kreditet és úgy mond "ingyen kreditet kapnék"?
2021. aug. 23. 09:25
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakra jársz? Félévente általában 30 kreditet érdemes megcsinálni. Ha a kötelezőkből ennél kevesebb jön ki, vegyél fel valami szabadon választhatót, de ne vállald túl magad.


Nyelvvizsgával nem lehet kiváltani a nyelvi kurzusokat.

2021. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány kreditnyi kötelező tárgyad van első félévre? Ha 27 fölött van, akkor én azt mondanám, hogy ne vegyél fel mást. 24-27 elgondolkodnék rajta, 24 alatt vennék fel.

Nekem első félévben 28-29 kreditem volt, és tartottam tőle, hogy gyors mélyvíz lesz, de utólag megbántam kicsit, hogy az egyik szabvált nem vettem fel. Nem lett belőle semmi bajom, csak érdekelt volna és bőven belefért volna az időmbe.

Ugye azzal számolj, hogy átlagosan egy félév 30 kredit.

Nézz mintatantervet. Valószínűleg elég, ha most csak a kötelezőket meg mondjuk tesit csinálsz.


A nyelvi kurzusok (ha szabadon választhatóak) biztosan nem így működnek. Majdnem mindenkinek van legalább egy nyelvvizsgája. De akiknek nincs, azok meg felvennék. Mindenki nem tudja felvenni, ezért nagyon nem szeretik, ha azokat elbukod/nem jársz be.

Azért valaki javítson ki, ha nem így van, akkor megyek és kérek minden nyelvvizsgámért pár kreditet.

2021. aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz, átlag 30 kredit kell, hogy "időben" elvégezd a sulit. A kötelezők mellett szabadon választható tárgyakból meghatározott mennyiségű kreditet kell összeszedned az évek alatt (ez nálunk 12). 2-3 kreditesek a szabvál tárgyak, így ha 28-29 kredited van, akkor érdemes egyet hozzácsapni még. Illetve hát nézd meg, ha van olyan, ami érdekel, nem fogsz beleszakadni a 30egynehány kreditbe sem (én az eddigi 4 félévben 31, 29, 34, 60 kreditet csináltam félévenként. Az utolsó durva volt, de a 34 még lazán teljesíthető).


Szerintem jobb minél előbb túl lenni rajta, amikor még válogathatsz, nem pedig a végén ha akarod, ha nem, felvenni valami érdektelen szrt, csak hogy mehess államvizsgázni.

2021. aug. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A 30 kredithez egyébként azért is érdemes tartani magad, mert a krediteket is beleszámítják a különböző átlagokba. Valahol (pl. a korrigált kreditindexnél) konkrét fix 30-as osztó van, de alapvetően annál kedvezőbb lesz, minél több kreditet teljesítettél. Az átlagok pedig fontosak lehetnek pl. ösztöndíjak vagy kollégium igénylésekor is.
2021. aug. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen itt is 30 kredit/félév.


Még egy kérdésem lenne:

Ha beszámítanak (más tárgy) egy tárgyat, és a kreditet megkapom érte. Abból a tárgyból kell vizsgázni?

(Elvileg nincs ráépülő tárgy, csak egy féléves, jó lenne kihagyni)

2021. aug. 23. 09:52
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Nekem volt olyan kötelező tárgyam, amire nem kellett bejárnom se vizsgáznom, azonnal megkaptam az ötöst és a krediteket.

(Ez ilyen alapozó/felzárkóztató óra volt azoknak, akiknek nincs az adott tárgyból 80% feletti emelt érettségijük)


Nem tudom te hogy érted, de mindent elmond a tanár a követelményeiről legkésőbb az első órán.

2021. aug. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha "beleszámítják", vagyis akkreditálják és megkapod a kreditet érte, akkor azzal teljesítetted a tárgyat.
2021. aug. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen szak, mennyi időd van, dolgozol-e majd mellette stb. Én vettem fel első félévben szabvált , lehetett volna jobb is (4-es lett csak) ,de végül nem bántam meg, mert nem volt sokkal több idő, és államvizsgára senkit nem engednek nélküle.
2021. aug. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!