Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építész vagy építőmérnök...

Építész vagy építőmérnök szeretnék lenni, valaki tud ilyen kart Szegeden (többi lennt)?

Figyelt kérdés

Legjobb lenne, ha Szegeden tudnám tanulni egyetemen valamelyiket, csak hiába keresgélek, nem találom, hogy lenne bármelyik szak is ezen kettő közül.


Egyeltalán Szegeden van építészmérnök vagy építőmérnök szak/kar/tagozat? Mert teljesen összevagyok zavarodva...



2021. aug. 25. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:

az építész- és az építőmérnök nagyon két külön világ...


[link]

[link]


ők indítottak ilyen képzést, vagyis indítanak szeptembertől. Láthatóan az SZTE-n nincs, de hogy bmelyiknek van-e esetleg szegedi kihelyezett képzése, nem tudom.

2021. aug. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felvi.hun az adott szak szakleírásában elvileg írja, hogy az adott szakot melyik intézményekben indítják. Amúgy meg az építő és építész mérnök valóban egy teljesen külön szakma, érdemes megnézni a különbségeket. Saját véleményem szerint én végig gondolnám, hogy milyen iparágban szeretnék mérnök lenni , mert az építőipar sztem kevésbé becsüli meg őket mint más iparágak. Szerényebb a mérnökök fizetése mint a gép , jármű , villany/IT iparágban . Meg azért a körülmények is rosszabbak.
2021. aug. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2021. szept. 10. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!