Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kezdő friss diplomásként,...

Kezdő friss diplomásként, gyakornoktanár pozícióban lehet-e osztályfőnöki feladatokat ellátni?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok és nem szeretnék már egyből osztályfőnöki feladatokkal szembesülni. Nem találtam arról információt, hogy ilyenkor egyáltalán szabad-e fiatal pedagógusra osztályt bízni. Még nem vagyok minősülve sem.

2021. aug. 26. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
7%

jártál te biztos egyetemre?

szigorlatoztál didaktikából, pedagógiából, voltál hospitálni, vizsgatanítani?

erre a kérdésre tudnod kéne a választ.


mi az, h. gyakornoktanár?


ha már van diplomád, akkor rendes tanár vagy.


nem az életkor, hanem a felkészültség számít, 22 éves tanítok, meg tanárok is lehetnek osztályfőnökök.


itt sztem mással van baj nálad.

2021. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%

"még nem vagyok minősülve sem."


mire?


tanulj meg érthetően fogalmazni.

2021. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1: igen tanítottak,de pont a leghasznosabb dolgokról nem beszéltek nekünk, a jogszabályokról :) Sajnálom a diákjaid ha velük is ilyen lekezelő és bunkó vagy.


#2:

Nem vagyok sem ped1 sem ped2be minősülve, mivel kezdő vagyok :)

2021. aug. 26. 15:21
 4/10 anonim ***** válasza:
9%

nem vagyok tanár, általános műveltség, h. ezekkel tisztában legyek.


helyesen: nem vagy MINŐSÍTVE, nem pedig minősülve.


mivel nagy a fluktuáció, könnyen lehet, h. rád sóznak egy osztályt, fel kéne nőni a feladathoz, a pályához, nem pedig azt mondani, h. nem állsz rá készen.

akkor miért mentél erre a pályára, mit tanultál, hogy eltolod magad elől a feladatot?

2021. aug. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1-2-4, itt te vagy az, aki nincs képben a jelen rendszerrel. A friss diplomás tanár tényleg gyakornoknak van titulálva, 2-4 év után kell letennie a minősítő vizsgát, hogy Pedagógus I. kategóriába kerüljön.


Kérdező, ha a neten rákeresel, én ezt találtam: [link]

Itt azt írják: "Jogszabályi rendelkezés nem zárja ki, hogy a Gyakornok besorolású pedagógus osztályfőnöki tevékenységet lásson el (ennek szakmai megalapozottságára azonban fokozott figyelmet kell fordítani)"

2021. aug. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 Köszönöm szépen! Végre egy segítő válasz :)


A korábbi hozzászólónak pedig azt üzenem, ha nem ért hozzá, minek szól bele?

2021. aug. 26. 15:37
 7/10 anonim ***** válasza:
3%

kérdező, ha te nem értesz hozzá, pedig ez a szakmád, akkor hogy lehet ekkora arcod?


amúgy a jogszabályban az van benne, amit mondtam, h. már most kaphatsz osztályt.


iszonyú gáz, h. neked ehhez a gyakori kellett, és annyi tudásod sincs, h. googlen rákeress.

2021. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyakornok tanárként egy falusi kis iskolában kezdtem, ahol olyan kevés tanár volt, hogy rám bíztak egy osztályt. De ott az volt, hogy a tanári kar fele a városból járt ki tanítani más iskolákból (kémia, angol stb. tanárok).


Egy nagyobb iskolában nem hiszem, hogy egy gyakornok egyből osztályt kapna. Eleve a tapasztaltabb tanárok lecsapnak az osztályokra az of. pótlék miatt. Igaz, az osztályfőnökségről az igazgatóság dönt, de a régi motoros tanárok ezt ki tudják maguknak lobbizni, a kezdő tanároknak nem nagyon van szavuk ebben. Sőt, tudok olyanról is, hogy egy 20 éves tapasztalattal rendelkező tanár került egy új iskolába (egy elég színvonalas, megyeszékhelyben lévő iskolába), és még rá sem bíztak osztályt egy évig, mert előbb tanárként bizonyítania kellett. A legtöbb iskolában ez így működik szerintem, persze ettől függetlenül lehetnek kivételek.

2021. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az lemaradt, hogy (ez a saját tapasztalatom) szerintem egyébként nem szerencsés rögtön osztályfőnökként kezdeni egyetemről kikerülve a tanári munkát. Bár nem lehetetlen dolog helyt állni, de egy kezdő tanárnak még az maguknak az óráknak a megtartása is kihívás, a felkészülés ezekre és hasonló dolgok, a saját szakmószertan kialakítása stb., nem véletlenül rendelnek ki melléjük mentor tanárt. A szaktanári feladatok ellátása, a felkészülés az órákra, az órák kiértékelése kezdetben az, amivel egy kezdő tanár főleg foglalkozik, és ezek rengeted időt, energiát elvesznek.


Osztályfőnöki teendők ellátása ezek felett elég megterhelő. De mindegy, te tudod.

2021. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tanító szakos hallgató (még nem végzős) taníthat általános iskolában végzettség nélkül?
2021. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!