Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem kaphat ösztöndíjat...

Miért nem kaphat ösztöndíjat az,aki nem államin van?

Figyelt kérdés
Miért nem kaphat ösztöndíjat az,aki nem államin van,hanem önköltségesen? Egy rosszabb átlagú,de államis hallgató kaphat tanulmányi ösztöndíjat,míg egy önköltséges még jobb átlaggal sem. Ez miért van? Elég igazságtalan.

2021. aug. 26. 15:26
 1/6 anonim válasza:
26%
Miért kapna aki pénzes?
2021. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Van, ahol lehet kérvényezni az önköltség mérséklését tanulmányi alapon.
2021. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Ezt én sem értettem soha. A tanulmányi ösztöndíj szerintem elég egyértelműen a tanulmányi eredményre jár, azt pedig nem értem mégis miben befolyásolná az, hogy valaki államilag támogatott vagy önköltséges formában tanul.
2021. aug. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1, Miért lenne pénzes valaki attól,mert önköltségesen van? Nem értem az összefüggést. Nem a szociális ösztöndíjra gondoltam. Ha valaki pénzes, de államin van ugyanúgy kap ösztöndíjat,tehát amit írtál nem reális.


#2, Utána nézek, de nem mindenhol lehet, illetve ez nem is ösztöndíj.

2021. aug. 26. 16:05
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
A pénzest nem úgy érti, hogy tehetős, hanem a kettő ellent mond egymásnak.
2021. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%

Gondolom az az elv, hogy aki tudja fizetni a tandíjat, ahelyett, hogy szerződést kötne az állammal, annak van elég pénze ahhoz, hogy ne kelljen támogatni ösztöndíjjal. Plusz gondolom, ha jó átlagod van, akkor azért vagy önköltségesen, mert külföldre szeretnél menni. Így az államnak nem érdeke téged jobban támogatni, ezt a pénzét inkább azokba fekteti, akik több eséllyel maradnak. Vagy a másik lehetőség, hogy elfogytak az államis féléveid. Ez esetben az állam már támogatott 6-7 éven keresztül. Ami 3,6 millió és 16,8 millió forint közötti érték.


Más nem nagyon jut eszembe. Simán lehet, hogy ez ezzel nem függ össze, ez csak egy tipp.

2021. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!