Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lesz az egyetemen...

Szerintetek lesz az egyetemen online tanitas?

Figyelt kérdés

2021. aug. 26. 21:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Az ELTE ajk magatol atallt mielott a kormany mondta volna. Most is leszM
2021. aug. 26. 21:47
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, hogy a kar megköveteli-e a hallgatók oltását.

Mert azt tudom, hogy bizonyos eltés karokon beiratkozáshoz is kell oltás, ott azért egyre kisebb az esélye a dolognak. (Nálunk csak védettségivel vagy 48 órán belüli teszttel lehet belépni az egyetem területére)


Inkább hibridre látnék nagyobb esélyt, ha rosszul alakulnak a dolgok.

Igazából az lenne érdekes, hogyha lenne adat arról, hogy egyes egyetemek, karok milyen átoltottsággal rendelkeznek. Úgy nagyobb valószínűséggel lehetne mondani, hogy pl ahol 80-90%-os az átoltottság, ott valószínűleg csak akkor lesz online, ha valami hatalmas hullám lesz, amúgy meg max hibrid.

De jelenlegi állás szerint, elvileg nem durva hullám, aztán meg majd lesz ami lesz. 🤷🏼‍♀️

2021. aug. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hiaba van beoltva. Az oltott hallgató is lehet karanténba, mert elkapja a vírust. Es ha az egyetem nagy %-a karantenban van, akkor felesleges a hibrid IS.
2021. aug. 26. 21:57
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Oltottak kevésbé fertőznek, mint az aki nem és enyhébben megússzák a dolgot.

De ha csak arra gondolunk, ha egy oltott 10 darab vírust “dobál el”, amíg beszél/tüsszent, amiből 7et megfog a maszk, míg egy oltatlan 100 darabot, amiből kevesebbet fog meg a maszk, akkor sokkal kisebb esélye van most ebben a félévben, az egyetemen történő megfertőződésnek.

Tudtommal eddig se volt az egyetem nagy százaléka sehol sem karanténban, legalábbis nem reklámozta senki se. És nem emiatt volt hibrid vagy online oktatás. Így azt gondolnám, hogyha most 200 hallgató helyett 100 kerül csak karanténba, az az egyetemnek jó, mert gyakorlati oktatást tudja biztosítani. Max ha szeretnék kissé csökkenteni a mozgolódást, akkor hibrid oktatás erre egy megoldás.


De most egyáltalán nem úgy áll szerintem senki a dologhoz, hogy annyira online lenne most hirtelen. Most szilárd jelenléti oktatással indulunk, míg tavaly már itt kétes volt minden.

2021. aug. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
1, kérdező, ez biztos? Ott már tuti online lesz?
2021. aug. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
2021. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, hibrid. De a tavalyi alapjan siman lehet online teljesen. Mert a hallgatok 20%a beteg volt, es az egyetem magatol atallt onlinera. Nem várta meg orbant h benyögje.
2021. aug. 26. 22:46
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Remélem rendes lesz. Mondjuk a mi szakunk tavaly is bejárt, amíg lehetett, pedig akkor még 25-30-an voltunk. Már csak 15-20 fő lesz kb, és amennyire tudom mindenki be van oltva (tanárokat beleértve), szóval reménykedem. Tavaly minket betettek a legnagyobb előadókba és nagyon szétültettek.

Persze király lenne, ha mindenki bejárhatna, de ez valószínűleg nem fog sokáig tartani.

Nálunk tavaly 0% volt beteg. Szeptember és november között összesen 3 ember volt kontaktként karanténban plusz egy tanár. Akkor az az óra egyszer online volt.

Egyelőre azt mondják, hogy jelenléti lesz.

2021. aug. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem igen. Én a hibridnek is nagyon örülnék.
2021. aug. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hibridnek semmi ertelme. Azert fizetni alberletet, hogy heti 5 -6 orara bejart.. nagyon felesleges penzkidobas. Pesten egy alberlet meg ha massal is laksz egyutt 100ezer.. minimum. És mindezt azert hogy 5-6 orara bejarj...


Onlineba ingyen lenne. Ez nagyon sok szülőnek rengeteg pénz.

2021. aug. 27. 17:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!