Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE szabad tárgyak felvétele?

ELTE szabad tárgyak felvétele?

Figyelt kérdés
Ha például szeretnék spanyolt tanulni, de egyátalán nem azon a szakon vagyok stb, felvehetem a spanyol nyelvfejlesztést ? (mi a különbség az 1-2 közt? )

2021. aug. 28. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos vagy nem sajnos, az ELTE BTK nem hivatalos mottója, hogy az egyetem nem nyelviskola. A nyelvfejlesztés órák az adott szakos hallgatóknak vannak, ezért korlátozott szokott lenni a létszám. Ha beférsz, persze felveheted. Viszont azt tudnod kell, hogy a legtöbb nyelvfejlesztés kurzushou előzetes B2 nyelvtudás szükséges, és a nagyobb nyelvekből (angol, német, francia, spanyol) egyáltalán nincsenek kezdő csoportok. Azt hiszem, olaszból van csak kezdő, meg az egzotikusabb nyelvekből (de ugye ezeknél is elsősorban az adott nyelvszakos vagy minoros hallgatóknak). Az 1-2-stb. jellemzően egymásra épülnek.
2021. aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én spanyol szakos voltam. A nyelvfejlesztés kurzusok azoknak vannak akik spanyol szakosok ès már tudnak spanyolul, mivel az első év végi alapvizsgára készít fel. Szóval, ha nem tudsz spanyolul akkor nem veheted fel. Mikor én csinàltam, akkor az 1 az inkàbb nyelvtanos-fordítós szókincsfejlesztős volt, míg a 2 beszélgetősebb anyanyelvi lektorral.
2021. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi!
2021. aug. 28. 14:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van, B2 szintről indulunk spanyolon, nincs kezdő kurzus. Kisebb nyelvek, ha érdekelnek, akkor abból szokott indulni kezdő, illetve ha jól tudom, akkor tavaly olaszból is indult.
2021. szept. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!