Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 9.es évvégi jegyek mennyire...

A 9.es évvégi jegyek mennyire számítanak bele az egyetemi továbbtanulásba?

Figyelt kérdés
Valaki elmagyarázná h az évvégi jegyek meg az ilyenek hány pontot érnek és hogy van ez a rendszer.

2021. aug. 29. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Semennyire, csak a 11. és 12.-es évvégi jegyeket számítják be.
2021. aug. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Semennyire. Ahogyan az 1-es írta, de még az sem minden esetben. Ugyanis ha valaki duplázza az érettségi eredményeit, akkor az év végi jegyek csak annyiban érdekesek, hogy nélkülük nem tudnál érettségizni.


A rendszer egyébként úgy van, hogy összesen 500 pontot lehet összeszedni, ebből 400 pont a „hozott pontok” a tanulmányaid után (utolsó kétt év végi jegyek/érettségi eredmény duplázás, mert kétféle számítási mód van és mindig a neked kedvezőbbel számolnak, tehát nem kell külön döntened), 100 pont pedig egyéb jogcímekért jár, mint például legalább 45%-os emelt érettségi után 50 pont, ha a tárgy beszámít a szakhoz, de nyelvvizsgákért is lehet kapni. Mondanom sem kell, hogy a pluszpontokból maximum 100 vihető tovább, hiába lenne két emelted és mellé még nyelvvizsgák.


Ha sikerül elég pontot összeszedned, akkor felvesznek. A ponthatár mindig a jelentkezők teljesítményétől függ, ellenben azzal az általános tévhittel, hogy a ponthatár egy mesterségesen meghúzott határ lenne („Idén emelik a ponthatárokat?” és hasonló kérdések).

2021. aug. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Beleszámíthat, ha azt a tantárgyat csak abban az évben tanulod ( vagy 9-10. osztályban), és abból számíttatsz pontot.


Pl. földrajz nem szokott 4 évig lenni. Az beleszámithat.

2021. aug. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 3-as írja, beleszámíthat, mert a pontszámítás során minden tantárgy esetében az utolsó két tanult tanév osztályzata számít. A természettudományos tárgyak jellemzően ilyenek, mert azok csak 2-3 évig vannak a gimiben.

Mivel matek, magyar és töri végig vannak a 4 év alatt, így azoknál csak a 11-12. évfolyamon elért eredmény számít.

De ahogy a 2-es írja, ha duplázol, akkor egyáltalán nem számít bele egyik év végi eredmény sem.

2021. aug. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es és 2-es válaszoló félrevezetőt írt.

Beszámíthat. Én sem tudtam róla, ezért nem tepertem az ötösért föcin 10.-ben, pedig 9.-ben ötös voltam. Azt hittem, ha nem érettségizem belőle, akkor úgysem fog kelleni.

2021. aug. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!