Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legkönnyebb tárgyköve...

Melyik a legkönnyebb tárgykövetelmény az egyetemen?

Figyelt kérdés

Bár gondolom kinek mi, de pl jobb egy beszámoló mint egy kollokvium vagy gyakorlati jegy?


és melyik a legrosszabb tárgykövetelmény?



2021. aug. 30. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk beszámoló nem szokott lenni. A gyakos jegy azért jó, mert a szorgalmi időszakban le lehet tudni (évközi zh-k eredményéből, de lehet hogy van külön gyakos vizsga), ez a legegyszerűbb szerintem. A kollokvium azt jelenti, hogy a vizsgaidőszakban kell vizsgázni. A legnehezebb a szigorlat, amikor egy tárgyból több félévnyi anyagból kell vizsgázni.
2021. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És még ezeknél is egyszerűbb az aláírás önmagában. Az is lehet követelmény, értékelés. Lehet olyan tárgy, ami esetleg null kredites, de mégis teljesíteni kell, ilyenkor csak aláírás jár érte. Nincs számonkérés, nincs készülés, de mondjuk jelen kell lenni, vagy van egy beadandó projekt és ennyi.
2021. aug. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az aláírás megszerzése talán a legkönnyebb (sok esetben csak annyi a követelmény, hogy jelen kell lenni az órákon), csak sajnos ezek gyakran 0 kredites tárgyak.
2021. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Aláírás < beszámoló < kollokvium < szigorlat
2021. aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ettől függetlenül még lehet kötelező a tárgy.

Ilyenek amúgy gyakran a gyakorlatok, terepmunkák. Ott kell lenni, kötelező rajta részt venni, de jegy nem jár érte csak aláírás.

2021. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4

a beszámoló alatt érted a félévközi jegyet, gyakjegyet?

2 egyetemen fordultam meg eddig, és ezt a 2 verziót használták rá. Mmint arra, amikor simán ZH (és egyéb dolgozatok) átlagok alapján leosztályozzák az embert, mint a közoktatásban.

Mert amúgy valóban ez a sorrend.


(és nagyon halkan mondom, a szigorlatok némelyike izzasztóbb, mint maga az államvizsga)

2021. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a beszámoló?

Én eddig csak kollokviummal találkoztam, ami nálunk nagyrészt írásbeli vizsga. Én szeretem, mert nincsenek olyan őrülten nehéz vizsgás tárgyaink, a vizsgák sem szoktak teljesíthetetlenek lenni és nekem az a tapasztalatom, hogy ha félév közben bejárok az órákra, jegyzetelek és nekiállok időben (általában a vizsgaidőszakban szoktam, szóval nem viszem túlzásba), akkor teljesen jól tudom teljesíteni a vizsgákat. Több időm van a tanulásra és jobban be tudom osztani az időmet. Illetve több lehetőségem van, nálunk minden tárgyból 3 alkalmat szoktak meghirdetni (max 4-et) és az neked eddig elég volt. Ezekből a tárgyakból néha van olyan, hogy kaphatunk megajánlott jegyet, ha pl. a szorgalmi időszakban írunk zh-t és akkor azzal ki lehet váltani a vizsgát.

A gyakorlati jegyet a félévi teljesítményre kapjuk és nálunk olyan szemináriumokra szokott járni, amikkel rohadt sokat kell szívni... Ezekre általában óráról órára kell készülni pl. olvasni, beadandót írni, prezentációt készíteni, zh-t írunk stb., szóval nagyon sok vele a munka. Én emiatt nem szeretem, mert nagyon sok idő, sok és folyamatos készülést igényel, emiatt a szorgalmi időszak végére már kétszer elfáradok és sokszor azt érzem nincs is időm rendesen mindenre. Ja és nem is lehet hiányozni, max. 2 alkalommal (de még ezt sem engedi meg minden tanár).

Sima aláírásos tárgyam még nem volt, valószínűleg nem is lesz.

2021. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 én orvosira járok, pár kötelezően/szabadon választható tárgynál volt "beszámoló" a számonkérés. Nálunk ez többnyire valami kamu teszt, beadandó, esetleg szóbeli volt, tényleg nem a szívatásra ment ki a dolog, csak annyi volt a jelentősége, hogy produkáljunk valamit, amit osztályozni lehet (nyilván az értékelés is többnyire jóindulatúan történt, aki vette a minimális fáradtságot, az jó jegyet kapott).
2021. aug. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!