Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Miskolci Földes Ferenc...

A Miskolci Földes Ferenc Gimnágium Emelt Biológia tagozatával szemezek. Mi a véleményetek róla?, A felvételinek kb. hány pontosnak kell lenni hogy bejussak?, Milyen a közössége? Hogy megy a szóbelije?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt találod néhány miskolci gimi felvételi ponthatárait az elmúlt évekből:

[link]

Ez alapján nem kell űrpontszám a bejutáshoz. Itt a magyar, a matek és a biosz osztályzatokból számolják a vitt pontokat.

Ha max. pontot viszel és írsz egy 70 pontos írásbelit, akkor igen nagy eséllyel felvesznek. De egy jó szóbelivel még egy 50 pontos írásbeli is elég lehet.

2021. aug. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Annyi még hogy a szóbeli folyamatáról tudsz valamit? (mennyien leszünk bent?, tételt kell-e húzni?)

Személyes véleményed van, milyen a gimi??

2021. aug. 31. 19:21
 3/4 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok.

Sajnos nincs közelebbi infóm a Földesről, sem a felvételi folyamatról, csak ennyi infót találtam róla. Jó ideje már Pesten élek, a 90-es években voltam középiskolás, akkor a Földes volt Miskolc legjobb gimije. Én nem oda jártam, de volt onnan néhány ismerősöm, ők szerették a sulit.

Azóta volt némi átrendeződés a miskolci gimik között, de a Földes még mindig a legjobbak között van.

A linken, amit fent bemásoltam, megtalálod a jobb miskolci gimik felvételi statisztikáit. Nincs nagy különbség a Földes, a Hermann és az Avasi biosz tagozatának pontszámaiban (mivel pici más a pontszámítási metódus a 3 sulinál, azt néztem, hogy hány pontot lehet veszíteni ahhoz, hogy még fölvegyenek).


Én az elmúlt két tanévben iskoláztam be a két gyermekemet pesti gimikbe. Az itteni viszonyokhoz képest azt kell mondjam, Miskolcon kisebb a verseny a jó helyekért, mert nem kell olyan brutál pontszámokat elérni egy jó gimihez. Itt van olyan iskola, ahová kitűnő bizi és 85 pontos írásbeli sem elég ahhoz, hogy egyáltalán szóbelire behívjanak.


Szerintem told meg a magyart és a matekot, hogy legyen egy jó írásbelid. Ha legalább 70 pontot sikerül írnod, akkor nyert ügyed van ezekbe a sulikba.


Sok sikert a felvételihez!

2021. aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2021. aug. 31. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!