Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Máshol is ilyen a levelező?

Máshol is ilyen a levelező?

Figyelt kérdés
1 alkalommal, csak 1 fajta óra van, és utána többet nincs is a félévben. Például most lesz egy gazdasági magánjog órám szombaton reggel 8tól délután 16-ig. Ez az egy alkalom, leadja a tanár a 8 órát egyben, és kész, ő befejezte erre a félévre. Ez máshol is így megy és csak nekem fura? Eddig nappalin voltam, és ez most meglepett.
2021. aug. 31. 11:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul ilyen is, bár nálunk jellemzően kettőbe szedik az órákat. Gondolom az oktatónak is sok a 8 óra egyben így 2x4 óra szokott lenni leginkább. Így a félév alatt 2x találkozunk, bár volt az egyszeri 8órás konzultációra is példa.
2021. aug. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy így fért bele az idejébe az oktatónak.

Én most megyek levelezőre, órarend pedig úgy van, ahogy 1# írta 2x4 óra

2021. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Megnéztem, nálam nincs ilyen, hogy bármi is 4 órás lenne. :( Minden egyben, tömören.

Olyanom van még, hogy Gazdasági matekból két nap is lesz a félévben, mindkétszer reggel 8tól délután 4ig. Azt mondjuk nem is tudom, hogy gondolták, hogy egy ilyen tömény számolásos tantárgyat így leoktatnak 2 alkalommal, ráadásul egymás után.

2021. aug. 31. 11:58
 4/17 A kérdező kommentje:
Így egyébként a hiányzással mi a helyzet? Ha hiányzok egy nap, akkor mondhatni az egész féléves anyagról lemaradtam.
2021. aug. 31. 12:05
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hiányzás?

Nálunk nem érdekli az oktatókat. Azt mondják, levelezőn tisztában van azzal az ember, hogy a hallgatók tanulnak, családjuk van, nem érnek rá. (kevés kivétel van, azért van néhány gyakorlati óra, amin muszáj ott lenni - de ha az ember amúgy máskor ott van, akkor ezt is ki tudja magyarázni, van, amit otthon lehet pótolni)

Az anyagot leadja, digitálisan kiadja (jellemzően ppt-t), a kötelező/ajánlott irodalmat megmondja/leírja. Aki nem volt ott, az tanul, készül ezek alapján.


De azért azt jó tudni, hogy az oktatók itt is jegyeznek meg arcokat. Vagyis könnyebben ad jobb jegyet olyan embernek vizsgán, akit már látott korábban.

2021. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

*tanulnak helyett *dolgoznak

Bocsi :P

2021. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hiányzásra én is kíváncsi leszek, mert ilyen követelmények vannak, hogy pl: előadások 70%-án meg kell jelenned, és van olyan tárgy ami csak 2 alkalom szóval, ha egyikről lemaradok akkor már nem lehetne meg.
2021. aug. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ilyen követelmények leírva nálunk is vannak. De katalógus a legritkább esetben van. És ahol van is, elmondja a tanár, hogy csak saját kíváncsiság, hogy kik vannak ott, de nincs jelentősége.

A legjobb, amikor konzultáció legvégén van a "katalógus". Nem kell jelen lenni, a tanár mindenkit elenged akinek dolga van, busza megy, nem akar sötétben vezetni... majd óra végén katalógus és közli, hogy akkor ezeknek +1 jegy a vizsgán.

Illetve olyan is van, hogy nem kötelező jelen lenni, dögunalom, felesleges tölteléktárgy, 4-en lézengünk az egész teremben, bejön a tanár, közli, hogy oké ezeknek ötös, a többivel meg majd vizsgán találkozik.

2021. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ilyen nálunk is volt, hogy +1 jegy azoknak, akik megjelentek órán, mert dupla lyukas volt az óra előtt, és a banda 90%-a lelépett.

A kedvencem ugyanettől a tanártól az volt, amikor ZH-n kérdés volt, hogy hogy hívják az óraadó tanárt és melyik nap van az óra. :D

2021. aug. 31. 14:28
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ha nappalin ilyen, akkor gondolod, hogy levelezőn másként működik? Sokkal lazább a hozzáállás, főként mert azt is tudják a tanárok, hogy levelezőn már más a motiváció.
2021. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!