Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » VIII. kerületi Vörösmarty...

VIII. kerületi Vörösmarty Mihály Gimnázium szóbelijén (dráma tagozat) mire számítsak?

Figyelt kérdés

A VMG dráma tagozatát jelölöm meg első célként, de nem tudom mire számítsak a szóbelin/alkalmassági vizsgán.


Azt tudom, hogy vinni kell valahány verset, dalt és monológot, de szám szerint mennyit és milyen műfajú dalt? (pl: népdal, vagy valami modernebb/szabadon választott? Én például nagyon szeretem a Måneskin-t és Billie Eilish-t, de nem tudom mennyire örülnének, ha egy ilyen dalt vinnék)

Monológot amerikai filmből is lehet választani vagy inkább egy magyar színdarabból vigyek?

És azt is hallottam kell egy bemutatkozó fogalmazás szerű, mit írjak bele? Baj ha nem játszom semmilyen hangszeren?


És hogyan fog lezajlani a szóbeli? Csoportosan leszünk egy teremben vagy egyesével hívnak be?


Kérlek mindent, amit tudtok írjátok le, előre is köszönöm és bocsánat a tudatlanságomért :)



2021. aug. 31. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nézd meg ezt az oldalt, itt van némi infómorzsa:

[link]

2021. aug. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2021. szept. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Már nagyon sokszor leírtuk itt, keress rá a korábbi kérdésekre kérlek, mert semmi sem változott a felvételin. Nem a vers, az ének milyensége, típusa számít, monológot még sose hallottam, hogy kértek volna. A lényeg a dráma játékokon van, a kreativitáson. Ha készülni szeretnél rá menj el az előkészítő, de ha benned van az a valami plusz akkor anélkül is meglátják.
2021. szept. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a legnagyobb kulcs, hogy élvezd és legyél jelen teljesen! nagyon jófej tanárok vannak ott, legyél nyitott, vigyél verset (daloknál szerintem a népdal előny, de nem feltétel) és élveeeezd !
2021. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!