Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vidékfejlesztési agrármérnökne...

Vidékfejlesztési agrármérnöknek mennyire kell a matek?

Figyelt kérdés

Ha vidékfejlesztési agrármérnöknek szeretnék tanulni , akkor kell a matek?

Mármint , nem azon a szinten vagyok hogy nem tudom az összeadást meg a szorzást , de nem is vagyok egy matematikai zseni , úgy kb a valószínüség számítás szintjén vagyok rozoga alapokon.

A biológia okés , a kémia és a fizika sem annyira vészes mint a matek.


Szerintetek ha gimi második/harmadik évében fel lettem mentve matek alól akkor még érdemes próbálkozni?


A válaszokat előre is köszönöm szépen.



2021. aug. 31. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát én csak a Debreceni Egyetemről tudok beszélni. De Debrecenben a gazdaság tudományi karhoz is tartozik persze van átfedés a mezőgazdasági karral is. De, igen kell a matek van, olyan tantárgy is, hogy gazdasági matek, amivel igazából mindenki szenved. Nem tudom, hogy tudnád teljesíteni, ha középiskolában fel voltál mentve. Bocsi, nem akartam bunkó lenni, csak szerintem néha jobb az igazság
2021. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz a matek , vagy azért nem annyira vészes?

El lehet épphogy evickélni egy gyengébb gimis matek tudással?

Csak a második/harmadik évben volt a felmentés , addig eléggé világos volt a cuccos.

2021. szept. 1. 21:50
 3/3 anonim válasza:
Kell a matek! A gazdasági matematika mellett ott van a statisztika és a könyvvitel. Gazdasági kar, nem lehet kikerülni a számolást. Biológia és kémia inkább a mezőgazdasági mérnökhöz áll közelebb.
2022. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!