Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elmultam 16, de meg nem...

Ha elmultam 16, de meg nem vagyok 18, szulo nelkul kiiratkozhatok-e kozepiskolabol?

Figyelt kérdés

Lassan 17 vagyok, meglesz a jogsi, van haz a nevemen, es van nagyjabol 2 millio forintom (sajat szamla)

Olyan szakra mentem amit 100% soha, de SOHA nem fogok dolgozni. Mindenkepp ketkezi munkat fogok vegezni, ahova mentem az konkretan titkar, fiu letemre, amit nem fogok csinalni. Most kezdem a masodikat, iden meglesz a jogsi, 17 leszek. 3.-ba nem akarok menni, ha nem tudok atmenni esetleg 3 evesre, az utolso evet lehuzni akkor fix kiiratkozok. Kerdes: kiiratkozhatok-e egyedul, illetve mennyire hosszu folyamat?



2021. aug. 31. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem lesz népszerű a kérdésem, de kíváncsi lennék: a vezetést ki fizeti? A 2 millió Ft és a ház honnan van?

Ha bármelyik a szüleidtől (KIVÉVE ha tőlük származó örökség), akkor esetleg feléjük is tartoznál egy kis elszámolással, nem?

Iskolát befejezed, rendben. Utána eltartod magadat?

Ha a fentieket saját magad szerezted, és utóbbira is "igen" a válasz, akkor hajrá.


A kérdésedre a válasz amúgy, tankötelezettséged annak a tanévnek a végéig tart, amelyik tanévben betöltöd a 16. életévedet.


Ha saját kérésedre szünteted meg a jogviszonyt ("kiiratkozol"), ahhoz kell szülői jelenlét. Vagy egyszerűen összeszedsz egy rakat igazolatlan órát, és automatikusan megszűnik a jogviszonyod.


Teendő: a saját iskolád honlapján megkeresed az alapdokumentumokat, mint pl. Házirend, Pedagógiai Program, SZMSZ stb. Megkeresed benne a "Tanulói jogviszony megszűnése" c. részt. Fent lesz neten, mert kötelező.


Valószínűleg egy ehhez hasonló részt fogsz benne találni:


(MINDENKÉPP a saját iskolád eljárásrendjét nézd, mert részleteiben eltérhet, de nagy vonalakban hasonlitani fog)


"A nem tanköteles korú diák tanulói jogviszonya saját elhatározás alapján is

megszűnhet. Fiatalkorú tanuló esetén a kiiratkozáshoz a szülői jelenlét is szükséges.

2. A tanulói jogviszonnyal kapcsolatos kérelmet, amely letölthető az iskola honlapjáról

vagy átvehető az iskolatitkárnál, az iskola igazgatójának írásban kell benyújtani.

3. Az intézményvezetői döntést követően a tanulónak az intézményi dokumentumokkal

(diákigazolvány, ellenőrző könyv, házirend) és a használatra átvett értékekkel

(könyvtári könyv, sportfelszerelés, egyéb iskolai tulajdon) el kell számolnia.

4. Az intézményvezetői döntést követően a következőképpen kell eljárni:

a) A tanuló a gazdasági irodában felveszi az elbocsátó dokumentumot, melyet az

illetékesekkel aláírat, tartozásait rendezi.

b) Visszamegy a gazdasági irodába, leadja a dokumentumot.

c) Az iskolatitkár értesíti az osztályfőnököt, hogy rendben vannak a kiiratkozás

feltételei.

d) Az osztályfőnök legkésőbb a következő munkanapon megírja a záradékokat a

bizonyítványba, naplóba, törzskönyvbe, ha végzett, leadja az elkészített

dokumentumokat az iskolatitkárnak (naplót is, amiben a hiányzásokat

összesíti).

e) Az iskolatitkár értesíti a megbízott vezetőt, aki átnézi a dokumentumokat. Ha

rendben találja, akkor az iskolatitkár kiírja a tanulót a beírási naplóból

f) Az iskolatitkár értesíti a tanulót, hogy elviheti bizonyítványát

5. A tanulói jogviszony az iskolai „Beírási napló”-ból való kiírás napján szűnik meg.

6. A tanulói jogviszony automatikusan megszűnik:

a) A képzési idő befejezését követően, a szóbeli érettségi vizsga napján.

b) Nem tanköteles korú tanulónál 30 igazolatlan óra esetén.

c) Fegyelmi tárgyalás „kizárás az iskolából”



...be felejtsd el, munka mellett az esti gimnáziumba is beiratkozhatsz, akár rögtön. Ne hagyd abba a tanulást!

2021. aug. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még nem vagy nagykorú, ezért csak a szüleid aláírásával érvényes bármilyen hivatalos kérvény/nyomtatvány, a te aláírásod önmagában nem elég.
2021. szept. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. szept. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon gyerek vagy még.. a kérdésedből kiindulva
2021. szept. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Vezetni tudok, motorozok, jogsi sajat penzbol lesz. Illetve a fizikai munka se lenne uj.

Amit kapnek az egy erettsegi.

Ha pedig valaki sikeres akar lenni akkor nem azt nezi hogy erettsegivel/erettsegi nelkul mennyit keres.

2021. szept. 1. 13:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A középiskolát akkor sem ártana elvégezni
2021. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi most nagy dolognak tűnik, de amúgy nagyon alap. Érettségi nélkül is lehet jó munkád, de az esélyed jóval kevesebb rá. Ŕáadásul örök életedre suttyónak fognak tartani. A fizikai munkát pedig elég hamar meg lehet unni.
2021. szept. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, anyummal, apummal arra jutottam, hogy megpróbáljuk, 3 évesre esetleg átmehetek, ha nem akkor meg lesz ami lesz.
2021. szept. 4. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!