Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezeket a tárgyakat felvehetem...

Ezeket a tárgyakat felvehetem később az egyetemen?

Figyelt kérdés

Ebben a félévben lesz 19 tantárgyak, azaz 45 kreditem, ami még így osztatlan képzésen is sok. Van olyan tárgyam, amit a hivatalos tanmenet szerint a 9. félévben kellene megcsinálni, de tehermentesítés céljából meg lehet csinálni a 7. félévben is.


Így, hogy most ennyi tárgyam van, érdemesebb lenne leadni?



2021. szept. 1. 08:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj be első órára, nézd meg magadnak, hogy milyen, mik a követelmények, és utána dönts. Nekem BA-n most 44 van, ez az 5. félévem a 6-ból, és sok olyan tárgy is van benne, amiket hamarabb is meg lehetett volna csinálni, de nem akartam, halasztgattam, ezért tartok most itt. A legtöbb helyen kezdés után 1-2 hétig még tárgyfelvétel van, bőven leadhatod, nem muszáj most látatlanban dönteni.


Vagy még az jutott eszembe, hogy nézd meg, 9. félévben mennyi tárgyad lesz, és akkor látod, hogy melyik féléved lesz a könnyebb.

2021. szept. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Sima alapképzésen vagyok (foszk után). Előző félévben 45 kreditet vettem fel, és 43 sikerült. Mérnök informatikus szakon.

Nem volt könnyű, de meglehet csinálni. Igaz ez csak 11 tárgy volt.


Ha később is megtudod csinálni csúszás nélkül az adott tárgyat, akkor szerintem leadhatod.

2021. szept. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
Megcsinálni nem lehetetlen,de az egyetemek x kredit felett pl: van ahol 42 ki kell fizetni a maradé 3 kreditet. Ennek azert nezz utana
2021. szept. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!