Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rámszólhatnak azért, mert túl...

Rámszólhatnak azért, mert túl sokszor fertőtlenítek?

Figyelt kérdés
Egy neves egyetemről van szó. Nap közben ingázok és minden ki- és belépéskor használom a kitett fertőtlenítőt. A portásnak ez feltűnt, ezért rámszólt, hogy legyek szíves mérsékeljem a használatát, mert miattam fog kifogyni a készlet. Ez most komoly? Ti mit válaszoltatok volna? Egyáltalán korlátozhatják a használatát? A közzétett hivatalos útmutatón csak annyi szerepel, hogy a maszk és kesztyűhasználat szabad és nem tilthatja meg senki, de a kézfertőtlenítőről egy szó sincs benne.

2021. szept. 15. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Magyarországon nincs is neves egyetem 😶
2021. szept. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Vigyél sajátot.:D
2021. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rád szólhatnak, de pont a portásnak semmi köze hozzá, amíg rendeltetésszerűen használod. Nyilván a fél dobozt nem öntheted a kezedre, de ha minden alkalommal egyet nyomsz a pumpából, akkor nem jogos az észrevétele. Pláne úgy nem, hogy nem 5 percenként használod. Mondjuk a kilépésnél nem igazán értem, hogy mi értelme van használni.

A másik, hogy a kezednek sem tesz jót a túl sok használat, de ez megint csak egyedül a te dolgod.

2021. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Magyarországon van neves egyetem, ha neked nem sikerült bejutni, akkor az a te bajod.
2021. szept. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
szegény szerencsétlen..
2021. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De ha egyszer azért van kirakva, hogy használjuk?... Egyébként nem pumpálós, hanem érzékelős, csak alá kell tartani a kezet. Pontosan akkorák az adagok, mint bárki másnak.
2021. szept. 15. 12:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"De ha egyszer azért van kirakva, hogy használjuk?"


Teljesen jogos az észrevétel. De, mint ahogyan a vendégségben sem zabálod fel a fél vendégvárótálat, mondván "dehát azér van", itt sem "illik" túl sokat használni belőle. Viszont ha csak a ki- és belépésnél használod, mondjuk 1-2 óra különbséggel, akkor egyáltalán nem jogos, hogy beszól a portás.

2021. szept. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Belépéskor szerintem fontos a kézfertőtlenítő használata, kilépéskor már inkább a sajátot használnám.

Furcsa, rám meg azért szóltak, amiért nem használtam.


A portásnak meg egyébként semmi köze hozzá, ha gondja van ezzel, akkor nyomjon fel valahol, nagyjából körbe fogják röhögni. Lefogadom, hogy az egyetemi szabályzat a gyakori kézfertőtlenítést javasolja. Találkozni néhány ilyen érdekes, kötekedő portással...


Egyébként ha a WC-ben van szappan, akkor inkább azt használd, szerintem hatékonyabb, és nem nyírja ki annyira a kezedet...

2021. szept. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!