Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek szerinted a legkomolyab...

Melyek szerinted a legkomolyabb és a legkomolytalanabb mesterszakok?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy jót választani, ami nem felesleges, és kíváncsi vagyok, melyiknek-milyen a megítélése. Jöhet minden ágazatból az, ami szerinted a legjobb és a leggyengébb (elhelyezkedés és karrier szempontjából)!
2021. szept. 17. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Mitől számít egy mesterszak komolynak? Hogy éjt nappallá tévé kell tanulnod? Hogy gyorsan el tudsz vele helyezkedni? Hogy jó fizetést kapsz vele? Hogy külföldön is megbecsülik? Hogy könnyen tudsz utána doktorálni?
2021. szept. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Idézem: "elhelyezkedés és karrier szempontjából".
2021. szept. 17. 21:50
 3/11 A kérdező kommentje:
Nyilván más megítélés alá esik egy Egyiptológia, mint egy Pénzügy mesterszak, de kíváncsi lennék, melyek azok, amelyek 2021-ben most keresettek, népszerűek.
2021. szept. 17. 21:52
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Én pl vért izzadtam a mesterrel, idehaza mégsincs rá kereslet. Más meg könnyűnek mondott gazdasági mesterrel hülyére keresi magát


Nem mindig az a jó, amivel szopatod magad, ugye tudod?

2021. szept. 18. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mivel most már leírásban és kommentben is azt kérdezem, hogy melyik az, amelyik elhelyezkedés és karrier szempontjából hasznos, nem értem a 4-es kommentet. Hol látod azt, hogy azt kérdezem melyik a nehezebb? Erről sehol nem tettem fel kérdést. Pontosan azt kérdezem, hogy melyikkel lehet jól elhelyezkedni és karriert építeni. Pl. ha normálisan válaszoltál volna, akkor leírod, hogy te mit végeztél, amire nincs kereslet és a "más" mit végzett, amivel hülyére keresi magát, ugye tudod?
2021. szept. 18. 10:49
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

A legtöbb mérnöki szak ilyen. Gépészmérnök, járműmérnök, mechatronikai mérnök, villamosmérnök mind elég keresett jelenleg, elvégre az autógyártós multik országa vagyunk...

Nem keresem hülyére magam kezdő mérnökként, de végzés után egyből volt munkám, aránylag jó fizetéssel (nem voltam ismeretlen a cégnél, tegyük hozzá).

2021. szept. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6

De ez csak akkor ér valamit, ha az alapszak is olyan

2021. szept. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Vodafonelive ***** válasza:

En csak a mernokirol tudnek irni.

Komolytalan.: letesitmenymernok mester.

Komoly.: mernokinfo mester, villamos mester, talan a gepesz mester, molekularis bionika mernok mester(vagy hasonlo nevu).

2021. szept. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es, mérnöki MSc-re nem tudsz jönni előképzettség nélkül. Még lényegesen más mérnöki terület BSc-je után is annyi és olyan felvezető tárgyakat írnak elő kötelezően, ami gyakorlatilag egy fél BSc-vel felér. Szóval az kb alap, hogy ha nem is pont ugyanarra a szakra, de valami hasonlóra járt előtte BSc-re, aki mérnöki mestert végez.

8-as: nem azért mondom, hogy magamat fényezzem, de a gépész MSc az nem talán komoly :D

2021. szept. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vodafonelive ***** válasza:
100%
KEdves #9-es. Most csinálom a gépész mestert levelezőn, 3. félév(igaz nem BME). Nekem eddig bejött és tetszett viszont gondolkodom, hogy befejezzem-e vagy sem, már csak a "könnyebb" tárgyak és a záróvizsga van vissza.
2021. szept. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!