Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanítás kezdete: 8 vagy 9?

Tanítás kezdete: 8 vagy 9?

Figyelt kérdés

Egy érvelő fogalmazásból jött a gondolat, végül mindkét oldal mellett találtam párat, de a 9 órai mellettiek inkább viccnek számítanak, mint megfelelőnek. Az ezt szorgalmazó oldalakon is csak annyi áll, hogy jobb, de rendes érvet nem találtam. Vannak egyáltalán?

Szerintetek melyik a jobb és miért?



2021. szept. 18. 19:39
A kérdező szavazást indított:
8 órakor kezdődik a tanítás
9 órakor kezdődik a tanítás
23 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges azon gondolkodni, hogy mikor kezdődik. Fontosabb az, hogy mikor ér véget. 8- 15-ig a suliba lenni utána haza menni és hobbiknak, kötelességeknek élni, vagy 9-16-ig ott ott lenni? Ezzel arra szerettem volna kilyukadni, hogy a napi órák számát kellene csökkenteni. Ha csökkentik, akkor szerintem teljesen rendben van a 9 órai kezdés, de amíg nem, addig csak kínlódás lenne.
2021. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Én mindig utáltam korán kelni, de szerettem délután bent maradni (napköziben 4-ig maradtam, ha lehetett), szóval én egyértelműen a 9-es kezdést választanám. Egyszerűen az alvás miatt, a kamaszoknak különösen sok alvásra van szükségük.
2021. szept. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm válaszod, én is így gondolom.


2. Ha neked nem baj, hogy később lehet hazamenni, akkor egyértelműen jó ha később kezdődik, de véleményem szerint ha így lenne, akkor annyival később is feküdne le a többség, hiszen úgy sem kell korán kelni. Most is mehet korábban aludni aki akar, aki meg nem az akkor se fog. Pont ez az egyik, amelyet találtam és végül használtam is, de ezen indok miatt csak addig jó, amíg senki nem gondol bele, utána már nem annyira.

2021. szept. 18. 20:47
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

A heti óraszámot 4-6 tanórával csökkenteni kéne, más szóval napi 1-gyel.

Ha ugyanakkor fejeződne be a tanítás de 8:45 és 9:05 között kezdődne valamikor és 8-as kezdéssel legfeljebb a "0. óra" lenne ellátva, az kifejezetten működhetne.

2021. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
ha később kezdünk egy órával egy órával tovább kell maradni is
2021. szept. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!