Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miként kellene évközben...

Miként kellene évközben megtanulnom a tantárgyak anyagait, hogy évvégén sikeres vizsgát írjuk belőle ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !



Úgy alakultak a dolgok év elején, hogy sorra jelentette be minden tantárgy tanára, hogy évvégén vizsga lesz a mostani és múlt évi anyagokból. A leckék megtanulásával nem igazán van gondom, de nem hiszem, hogy ezekből a tantárgyakból megszerzett tudás évvégén is hasonló lesz, ebben szeretnék egy kis segítséget kérni, pár tippet, tanácsot ilyesmit.


Előre is nagyon szépen köszönöm ! :)



2021. szept. 18. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Régen úgy tanultam, hogy rendszertelenül tartottam szüneteket a tanulás időtartama alatt. Azóta sokkal jobb, mióta fix időközönként tartok fix hosszúságú szüneteket. (A pomodoro technikát használom.)


2. Vezesd a haladásod. Egy idő után ebből látni fogod, hogy egyes tantárgyak milyen sebességgel haladsz. Ha nem megfelelően haladsz, azt látni fogod és tudsz korrigálni.


3. OSZD BE AZ IDŐD, LEGYEN RUGALMAS IDŐBEOSZTÁSOD! Ennek a fontosságát nem tudom hangsúlyozni. Én kb. meghalnék, ha nem lenne.

Tudom, hogy mire hány órát fogok szánni egy adott nap. Minden rendszeresen végzett tevékenységnek van egy dedikált időpontja, de ha ettől eltérek, az nem probléma. Az időbeosztásnak nem az a lényege, hogy órarendszerűen beosztod az idődet. A lényeg, hogy van x teendőd egy nap, amelyek összesen y órát emésztenek fel.


NE ESS ÁT A LÓ TÚLOLDALÁRA! Ne töltse ki a tevékenységeid elvégzése az egész napod. Az ideális, ha hagysz néhány óra rést. Bármikor közbejöhet valami, amit el kell végezni. Az is előfordulhat, hogy egy nap kevesebbet foglalkoztál egy tantárggyal és azt a többi napon kell pótolnod.

DE NE HALOGASS!!! Attól, hogy rugalmas az időbeosztásod és belefér egy kis csúsztatás, az nem jelenti azt, hogy csúsztatnod kell! Ha mindig csúsztatsz, egy idő után egy kupac tanulnivaló fog előtted heverni, amit könnyebben megtanulhattál volna, ha időben nekiálsz.


4. Kelj fel minden nap időben... Ezen még nekem dolgoznom kell. Mint látod, hajnali egy óra van. :( Most azt találtam ki, hogy ébresztőt húzok a lefekvéshez és ha törik-ha szakad, ráhangolódok az alvásra( nyugtató zenét szoktam hallgatni minden elalvás előtt, hogy kiürítsem az elmém. :D ).

A probléma, hogy ki kellene kapcsolnom a számítógépet. De elcsúszott a hétköznap esti sorinézés és a befejezés olyan izgi volt, hogy felébredtem tőle és mostanra álmosodtam vissza. Holnap nem esek ebbe a hibába!


5. Ne akarj egyszerre 2 szokásnál többet beépíteni az életedben, mert nem fog menni. Amikor összeolvas az ember egy csomó praktikát a neten valamivel kapcsolatban, a végén úgy vagy vele, hogy "túl bonyolult, hagyom az egészet a fenébe".


6. Tanulás közben nincs multitasking és szünetekben is jobb, ha nem nézel fel a közösségi oldalakra. Ha legalább 4 órája tanulok, akkor szoktam kivételt tenni. Fél napokra én sem szoktam megvonni magam, bár az sem lenne ördögtől való.


7. Nekem is sz*r sokszor leülni tanulni. Fontos, hogy legyen MOTIVÁCIÓD és tudd, miért tanulsz. Én még jutalmazni is szoktam magam minden nap végén.


8. FOLYAMATOSAN FEJLESZD MAGAD! Sajátíts el új skilleket, amelyek megkönnyítik az életed, segítik a tanulást. Ez csak néhány felületes jó tanács. Ezek csak az alapok.

2021. szept. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, megfogadom :)
2021. szept. 22. 16:59
 3/3 anonim ***** válasza:
1es. Wow. Nagyon ügyesen összeszedted.
2021. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!