Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti iskola lehetősége 18 év...

Esti iskola lehetősége 18 év alatt 11. osztályban, hogyan?

Figyelt kérdés

Egy barátommal gondolkodunk, hogy az idei félévnél kiiratkozunk a jelenlegi gimnáziumunkból és egy esti iskolában folytatjuk a tanulmányainkat, hogy mellette dolgozni tudjunk. Terveink vannak érettségi után, amihez kell egy kis.. Pénz.

Hogyan működne az átiratkozás egy szimpla esti iskolába? Fizetni kéne az oktatásért, vagy ez egy ingyenes lehetőség?



2021. szept. 20. 10:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Év közben is lehetőség van csatlakozni esti iskolához? Ha igen, mennyi idő amíg lezajlik?
2021. szept. 20. 10:59
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Helyettesítettem már esti gimiben, de ott például csak elvégzett éveket számítottak be, ezért is szokott szinte mindenki egy adott tanév elvégzése után jelentkezni. Azt hiszem admin díj volt csak, ami havonta pár ezer forint, valamint egy egyszeri 50 ezer forintos díj érettségi előtt, de szerintem ez mindenhol más lehet.

Arra azért készülj fel, hogy ott nem a tanulás a fő célpont, inkább csak azt hogy megkapják a diákok a papírt. Sok esetben kibukottak, szellemileg vagy bármilyen más fogyatékosságban szenvedő személyek, elkanászodott illegális szereken élő, valamint idősebbek szokták alkotni az osztályokat. Az a réteg akik tényleg jól teljesítenének és csak a munka miatt vannak ott, az nagyon kisebbség.

Egyébként hívd fel vagy sétálj be egy ilyen suliba és kérdezd meg egy egyeztetés után, hogy hogy működik.

2021. szept. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak úgy engednék meg ezt, ha találnék is munkát, amit ugye nem tudok. Most tudtam emg, hogy esti tagozatos igazolvánnyal nem lehet diákmunkázni, rendes munkát pedig nem tudom, hogy 18 év alatt hogyan és hol kereshetnék.
2021. szept. 20. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Maradj a seggeden a mostani gimidben! Végezd el aztán dolgozhatsz még eleget... Diák melózhatsz is mellette, hétvége,tanítási szünetek stb..Ne hagyd ott semmiképp nem éri meg.
2021. szept. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!