Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan jelentkezhetnék át egy...

Hogyan jelentkezhetnék át egy másik egyetemre?

Figyelt kérdés

Elsőéves általános orvos szakos vagyok vidéken, a SOTÉra szeretnék átjelentkezni.

Mikor, hogyan zajlik az eljárás?

Milyen kritériumok vannak?

Van rá esély, hogy szintén állami ösztöndíjjal vesznek át?

Mennyire nehézkes a tantárgyelfogadtatás?

Ha valakinek nemrégiben sikerült, tud esetleg tanácsot adni nekem ez ügyben?



2021. szept. 21. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Azt hiszem 2. évtől lehet. Írni kell a SOTE TO-nak, hogy átszámíttatnád a a tárgyait, lehetséges-e stb. Minél előbb írjál rájuk és tudni fognak segíteni. Van rá esély, hogy államira vegyenek fel, csak mivel 4 féléved (ha 2 év de nem biztos) elúszik, ezért majd 2 félévet vissza kell fizetned a végén ha nem csúszol.

Nem nehézkes, csak rengeteget tötyörésznek rajta, de minden papírmunkát érdemes pont ezért megcsinálni, mert azért sikerülni szokott.

2021. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tanulmányi és vizsgaszabályzatát olvasd el a sote-nak.
2021. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 Na látod, ezt eddig senki se mondta, hogy a tandíj egy részét is vissza kell fizetni. :'(
2021. szept. 21. 17:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Az 1. hülyeségeket ír. Olyan nincs, hogy átvétel esetén elúsznak félévek. A kreditek elismertetése után látni fogod, hogy mennyi tárgyad lesz esetleg pluszban. Egyébként pedig 1 félév támogatottad van, abba bele fogsz férni.
2021. szept. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 Akkor ha egy másik egyetemen folytatnám ugyanazon a szakon, és esetleg sikerülne bekerülni az államira, nem kellene visszamenőleg semmit sem fizetni?

Az esetlegesen el nem fogadott tárgyak esetében az emiatti csúszás mennyire valószínű?

2021. szept. 21. 18:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Vettem a fáradságot és elolvastam a sote tvsz-t, abban minden benne van. Határidők, benyújtandó iratok, kreditátvitel.


Egyébként nem kell semmit visszafizetni.

2021. szept. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!