Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire kell szamitani alapdiplom...

Mire kell szamitani alapdiploma (gepeszmernok BSc) utani tovabbtanulas eseten a felveteli elbeszelgeteskor?

Figyelt kérdés

Vagy MSc kepzesrol lenne szo, vagy szakmernokirol, de mindenkeppen a Miskolci Egyetemen. Van valakinek barmi tapasztalata ilyesmirol? Hogy zajlik az egesz? Mennyi ido az elbeszelgetes, mirol kerdeznek, mennyire erint szakmai temat stb.

Illetve az is erdekelne hogy egyatalan mennyir enehez bekerulni ilyen kepzesekre, sok embert szornak ki vagy szinte biztosan felvesznek? A munkahelyemmel tudnek kotni tanulmanyi szerzodest, es eleg ego lenne h megkotnem aztan nem vennenek fel 😁

Koszonom a segitseget, szep napot!:)


2021. szept. 28. 12:27
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

Ugyan én BME-n végeztem, de az az általános, hogy aki elvégzi az alapképzést, azt felveszik. Mivel egy csomóan egy ilyen piacképes szak elvégzését követően szépen elmennek BSc után pénzt keresni, majdnemhogy az egyetem örül, hogy van, aki menne tovább mesterképzésre. Egyetlen olyan embert ismerek, aki nálunk nem került be elsőre, ő is azért, mert az oktatók is tökéletesen jól tudták, hogy sz.rt az egészre, 6 év alatt 2 újrajelentkezéssel végezte el a BSc-t, záróvizsgán elsőre megbukott, másodjára meg épphogy átcsúszott, ami miatt eleve nagyon kevés pontja volt.

Felvételi elbeszélgetésen tippre az van, hogy mondd el, milyen szakirányon tanultál, miből írtál szakdogát, arról beszélj egy kicsit, mi érdekel a szakon belül, merre helyezkednél el. Tehát nem lexikális tudásból vizsgáztatnak. Ha sikerül a BSc és nem szánalomból löknek át, nincs mitől tartanod, fel fognak venni MSc-re.

2021. szept. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!