Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány tárgyatok van és mennyi...

Hány tárgyatok van és mennyi beadandótok vagy referálásotok?

Figyelt kérdés

Másodéves hallgató vagyok. Az előző félévben is már szenvedtem a rengeteg beadandótól, csoportmunkától és preziktől de most talán mégdurvább a helyzet. Észben sem lehet tartani ennyi dolgot meg feladatot, határidőt. Persze mindent felírok de ez már nagyon nagyon nagyon sok. Nem csak az én véleményem ez hanem csoport szinten ez az általános vélemény. 7 tárgyam van, mind a 7 tárgynál kell valamit csinálni, de 5 tárgynál 2-3 dolog is van és még erre jön rá a zh-k és a vizsga.. konkrétan a Tanárok nem is tanítanak csak kiadják a feladatot (amik amúgy jók többnyire és tudom, hogy ezzel is tanulunk nem ezzel van a bajom, hanem hogy sok) és hallgatják a prezentációnkat egész félév során. Azt is tudják, hogy mindenből van beadandónk, prezink, páros egyéni és csoportmunkás is, mégis az összes Tanár szükségét érzi hogy ő is adjon legalább 2-3 ilyen jellegű feladatot. És rendes kutatómunkát igényel minden, nem egy 3 oldalas beadandóról van szó..


El vagyok keseredve! Nálatok mi a helyzet?



2021. szept. 28. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Mind a 7 tárgynál kell valamit csinálni...

Hát szép is lenne, ha nem kéne :D

Ugyan én nemrég végeztem, de ez valahogy megszokott volt. Heti 2-3 laborgyakorlat beugróval, számolós/tervezős házik, amikkel aránylag folyamatosan foglalkozni kell, ha nem akarsz elúszni, meg 6-7-8 és 13-14. héten zh szinte mindenből is.

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy időnként nem éreztem úgy, hogy átcsapnak a fejem fölött a hullámok, de ennek az oka egytől egyik az volt, hogy halogattam, meg későn álltam neki, meg a kelelténél többször lementem "csakegysörre mibajlehet", hiába lett volna mit csinálni, aztán lett belőle persze 5-6.

Annyi a kulcs, hogy nem panaszkodni kell, hanem csinálni, illetve először is eldönteni, ér-e neked annyit a szak elvégzése, hogy egy csomó munkát meg időd belenyomj. Nálam egyértelmű volt, hogy igen, hiába nem volt egyszerű, tudtam, hogy engem ez érdekel, igenis ezt szeretném csinálni, innentől nem volt kifogás.

Most elkezdhetnénk sajnálni, hogy úr isten, biztosan milyen nehéz neked, de mindig van, akinek nehezebb, meg senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy egyetemre járj. Nyilván sokkal egyszerűbb dolgozni, én is ezerszer nyugodtabb lettem, miután lediplomáztam, de nem is okoltam érte senkit, hogy tanulni kellett, mert én jelentkeztem a BME-re, nem más kényszerített :D

2021. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A mostani félévem lazább, mert csúsztam és csak pár korábbi tárgyamat pótolom, bár ezek sem könnyű tárgyak csak ugye kevesebb van mint egy átlag félévben. Nekem a tavaly őszi volt az egyik legrosszabb félévem, mert 7 tárgyam volt, de az összes szeminárium és mindegyikre óráról órára készülni kellett…. Az egyik tárgyamra minden órára olvasni kellett és volt valami kisebb beadandónk, 1 egyéni prezentáció, 4 csoportos prezentáció, egy félév végi vizsgaszerű nagy zh, egy félév végi nagy beadandó és az órákon is mindig voltak feladatok, páros / csoportos projektek. A többi is hasonló volt, pl. mindegyik tárgyamból kellett legalább egy prezentációt készítenem, mindegyikre volt egy félév végi beadandó és mindegyikre elég sokat kellet olvasni is (az egyikre pl. 500-600 oldalas regények voltak, plusz szakirodalom). Úgyhogy az egy elég nehéz félév volt, de minden félévben van pár munkásabb tárgy. Én is nehezen viselem, leginkább azért, mert nehéz az egész szorgalmi időszakot így végigcsinálni, mindig mindennel végezni a határidőre, mindenre egyszerre koncentrálni stb. Persze cserébe a vizsgaidőszakom laza, de a szorgalmi időszak végére 20x elfáradok… Valamint a tanáraink is elég szigorúak, nem lehet hiányozni, nem lehet késni, nem lehet határidőn túl beadni semmit stb., valahol ha csak egy feladatot is kihagytál egyből megbuktattak miatta, úgyhogy még emiatt is stresszes, mert kb. beteg sem lehet az ember, egyet “hibázik” és kész vége, bukta az egészet.
2021. szept. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
97%
Msc elsőféléves vagyok, BME. 6 tárgyam van, 12 "kisebb" beadandó, meg egy egész féléves projekt, ami 6-7 kisebb részből áll. 10 félévközi zh, 4 vizsga. Mellette két napot dolgozom. Nem sétagalopp, már most elég feszített a tempó, hogy mindenhol helyt álljak.
2021. szept. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!