Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kiiratkozom az egyetemről...

Ha kiiratkozom az egyetemről és később mégis szeretném elvégezni a szakot, akkor lenne rá lehetőségem?

Figyelt kérdés

1. éves vagyok az egyetemen, de sajnos történt az életemben néhány dolog, ami nem engedi meg azt, hogy folytassam a tanulmányaim. Nehéz döntés volt, de muszáj volt meghoznom.

Nyilván év közben nem passzíváltathatom magam, ezért lenne szükségem a kiiratkozásra.

Ha esetleg rendeződnek a gondjaim és szeretném ezt a szakot elvégezni, akkor lenne rá lehetőségem újrafelvételizni? Nem lennék hátrányban amiért egyszer már kiiratkoztam? Vagy ez egyáltalán nem számít? Egyébként önköltséges szakon vagyok, ha ez számít. A válaszokat előre is köszi!



2021. szept. 29. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
A tanulmányi osztály mit mond?
2021. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem kötelező kiiratkoznod, mehet végig a féléved nullás eredménnyel is, nem?

Különleges családi esemény esetén van dékáni kérelemre passzív félév! Kérdezz rá a Tanulmányi Osztályon, mindenképp!!!


Amúgy nem jelent hátrányt, ha mégis kiiratkozol, akkor akármikor ugyanolyan esélyekkel, mint bárki más, jelentkezhetsz újra. A felvételi rendszert már ismered, ha egyszer felvetted :)

2021. szept. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek! A tanulmányi osztályon még nem voltam, de mindenképp elmegyek és megkérdezem, hogy mik a teendőim! Még egyszer köszönöm a hasznos válaszokat!
2021. szept. 29. 20:51
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Ne csak azt kérdezd meg, hogyan kell kiiratkozni, hanem adott helyzetben a lehetőségeidet, mert vannak speciális esetek és kivételek, és simán kaphatsz külön engedélyt is, segíthetnek. Én kaptam dékáni engedelmességivel szabályokon kívüli távollétre lehetőséget pár éve, de ehhez teljesen őszintén el kellett mondanom a helyzetemet, és kikérdezni őket, hogy milyen lehetőségek vannak és mire-mennyi az esély (merthogy nem biztos, hogy megadják, stb.)
2021. szept. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

"dékáni engedelmességivel"

Engedelmességivel, aha... :)

2021. szept. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egyébként lehet, hogy hülye kérdés, de a szemináriumot tartó oktatóknak kell ilyenkor szólni, hogy már nem leszek és húzzanak ki a katalógusból? :/

2021. szept. 29. 22:15
 7/11 anonim ***** válasza:
5-s: évekkel ezelőtt volt, este 10 elmúlt, igen, ennyi jött ki belőlem. Örülök, hogy szereztem neked egy vidám percet vele.
2021. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a felvételi eljárásnak megfelelsz akkor nincs baj.

Viszont azt tudni kell, ha téged felvettek 300 ponttal majd megugrik 370-re a ponthatár akkor nem kerülsz be a 300 pontoddal.


Én TO-n megkérdezném mi a helyzet. Nem iratkoznák ki, mert szerintem a pénzt nem kapod vissza, csak nem járnék be sehova. Ha nagyon lelkis vagy akkor beszélhetsz a tanárokkal, hogy ez és ez a probléma, így idén nem jársz be, de nem iratkozol ki, a kövi félévben pedig passziváltatnád magad 1 félévig. Így nem kellene felvételizni legközelebb.

Szerintem ez járható út, viszont egymás után csak 2 passzív féléved lehet ha jól tudom.

2021. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Meg nincs befizetve, nálunk október 15. a határidő. :(
2021. szept. 29. 23:11
 10/11 A kérdező kommentje:
De köszi!
2021. szept. 29. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!