Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van olyankor, ha megbukom...

Mi van olyankor, ha megbukom tesiből?

Figyelt kérdés
A BME-re járunk és nekem majd kéne kötelezően 2 félév tesit teljesíteni, de az mindegy mikor. Most megsérültem és nem jártam tesire már egy ideje, és úgy néz ki, hogy kicsúsztam a hiányozható órákból. Ilyenkor mi van? Elvileg ugye nem kötelező tantárgy, meg amúgyis 0 kredites.

2021. okt. 3. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem négy félév kellett, hármat rendesen lejártam, a negyediknél hasonló helyzetben voltam. Egy ismerős leigazolt nekem egy félévet.
2021. okt. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De hogyha megbukom belőle ebben a félévben, akkor az milyen következménnyel jár? Akkor elbuktam a félévet? Vagy csak simán azt mondják, hogy nem kapok belőle aláírást és még mindig két félévet kell teljesíteni? Meg ez ilyenkor beleszámít vajon az átlagba?
2021. okt. 3. 19:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom újra fel kell majd venned másik félévben és teljesítened kell. Amúgy ha az egyetem elfogadja külső teljesítési helyként az edzőtermet, akkor simán lehet olyan edzőtermet találni, ahol ha kifizetsz 1-2 havi bérletet, akkor rögtön leigazolják. Viszont így ez a félév gondolom már bukta, mert ugye azt írod, hogy már egy ideje nem jártál tesire. Szóval valamilyen egyetemi sportra az elején "beiratkoztál"? Na, nem tudom, hogy lehet-e onnan ilyenkor még is átmenni másra, vagy ilyenkor már bukta az egész.
2021. okt. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok.


Most látom mit írtál. Szerintem ilyenkor szimplán buktad ebben a félévben, de szerintem a köviben felveheted. Semmilyen más hátránya nincs. Szóval nem buktad a többi tantárgyadat, se semmi, csak ezt a tesit kell újra felvenned,

2021. okt. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De úgy is bukta a félév, hogyha minden más tárgyból átmegyek csak tesiből nem? Mert hát ugye ezek bármikor teljesíthetőek, akár az utolsó két félévben is, a lényeg hogy legyen meg. Meg ugye kredit se jár érte.
2021. okt. 3. 19:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Megbuktál bukfencből ? Valljuk be, elvben nagyon méltányolható az ép testben ép lélek szólás, de erősen tragikomikus, ha ilyet egy nem testnevelési egyetemen halálosan komolyan vesznek.
2021. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a félevet buktad, hanem a félévben ezt a tárgyat. Féléveket nem lehet bukni egyetemen, legfeljebb kiesni, és akkor újra kell felvételizni, vagy ha azt már nem lehet, akkor itt a vége. De ha egy tárgy nem sikerül, az nincs hatással a többire, és felveheted a következő alkalomkor, ha meghirdetik.
2021. okt. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy másik félévben teljesíted.
2021. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!