Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan oldanátok meg? Mit...

Hogyan oldanátok meg? Mit csinálnátok helyemben?

Figyelt kérdés

Háttérsztori: Kiskori álmom, hogy pszichológusként segítsek az embereknek.Semmi más témát nem tudok felhozni, ami annyira leköt, mint az emberi lélek működése.


Karantén kezdete körül egyre mélyebb pontra kerültem és ahogy közelget az érettségi (idén május) egyre rosszabb lett. Elkezdtem nem törődni a a tanulással, elvesztetettem a lelkesedésem, motivációm minden iránt stb. A lényeg , hogy nem úgy sikerült az érettségim, mint ahogy szerettem volna, mint ahogy az a sikeres egyetemi felvételéhez kellett volna.

Ezt követően azt gondoltam, hogy nem is baj, ha kihagyok egy évet, legalább dolgozhatok,így félre tudok rakni egy kis pénzt az egyetemre, majd a következő májusi érettségin javítok 1-2 tantárgyból s nem lesz semmi probléma.Azonban 378 pontom van jelenleg. Ahogy számolgattam, hogy mennyi lenne a javítás után nagyon elszomorodtam, mivel alig akarja elérni a 420 pontot.S talán még ez a 420 is kevés lenne a felvételihez. (Pécsi vagy a szombathelyi egyetemre lehet, hogy nem lenne kevés)

El vagyok veszve.Nem tudom, hogy mit csináljak. Másik lehetőség az, hogy elmegyek másmilyen szakra, ott lediplomázok, s így máshogy fogják számolni majd a pontokat. El vagyok keseredve.

Ti voltatok ilyen helyzetben? Mit javasolnáok?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. okt. 10. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

ahhoz képest, hogy ennyire érdekel a pszichológia, ez az életvezetésedben egyáltalán nem mutatkozik meg.


ha mélyebbre kerültél, kérhettél volna segítséget, ill. adaptív copingstratégiákkal is élhettél volna.


az egyik az lett volna, hogy ha van egy fontos célod, amiért megéri küzdeni, akkor nem hagyod veszni.


tudod, nálunk váratlan haláleset történt a családban, meghalt az egyik szülőm, mégis jó eredménnyel elvégeztem a sulit, pedig elhiheted, h. kivoltam.

2021. okt. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy oldanam meg, hogy írok ket nagyon jó emelt érettségit érettségit pl töri 80% + angol 80%. Ezt a kettőt duplaznam és akkor lenne egyből 420 pontom.
2021. okt. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pszichológiát tanulok most, másodéves vagyok, ugyanebben a helyzetben voltam, kb annyi pontom volt mint neked. Kihagytam én is egy évet, megcsináltam még egy nyelvvizsgát, újraírtam két érettségit és tádámmm, itt vagyok. Szóval szerintem te se add fel! Azt nem tartom jó ötletnek, hogy megcsi aki egy másik képzést, mert elmennek az állami féléveid, ami szerintem ilyen képzési díjak mellett nagyon tud fájni, ráadásul ahhoz, hogy pszichológus lehess, nagyjából evvel a képzéssel ki is maxolod az összes államit.
2021. okt. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!