Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindegyik félévben tartani...

Mindegyik félévben tartani kell a 3,5-ös átlagot és teljesíteni minimum 18 kreditet, hogy később se soroljanak át önköltséges képzésre? DE-BTK, osztatlan tanárképzés.

Figyelt kérdés

Korábban elvégeztem egy anglisztika alapszakot, az itt teljesített tárgyakat elismertettem. Angol nyelv és kultúra - magyartanár szakra vettek fel, állami ösztöndíjas a képzés. A Neptun 86 kreditet jelez az akkreditáció miatt (73 anglisztikával összefüggő kredit + 13 kredit, ami magában foglal 7 magyaros és 1 pszichológiai kurzust). Egy üzenetben azt írták, hogy 3,5-ös átlag, valamint félévenként minimum 18 kredit teljesítése a feltétele annak, hogy a hallgató államilag támogatott képzésben maradhasson.


Kell félnem attól, hogy esetleg átsorolnak? Anglisztika alapszakon több kettesem is volt. Újabban már a jóváírt, elismert tárgyak eredménye is beleszámít az átlagba. Mindegyik angolos tárgy eredményét figyelembe fogják venni, vagy csak azokatt, amelyeket amúgy is fel kellett volna venni az adott félévben?



2021. okt. 10. 19:43
 1/3 A kérdező kommentje:
*azokat
2021. okt. 10. 19:51
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
Az elismert tárgyak teljesített tárgyak. Az átlagba az adott félévben felvett tárgyak átlaga számítódik bele és 2 félév alatt teljesíteni kell 36 kreditet és a 3,5-ös átlagot.
2021. okt. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a választ! :)


Csak arra voltam kíváncsi, hogy nem-e fog baj származni abból, hogy 86 kreditet jelez a Neptun.

2021. okt. 10. 20:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!