Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen olyan...

Szerintetek milyen olyan programok vagy kurzusok kellenének az egyetemre, amik jobban felkészítik a diákokat a munka világára?

Figyelt kérdés
Olyan tréningekre vagy kurzusokra gondolok egyetemi életen belül amelyekkel jobban lehet boldolgulni a munka világában, és bizonyos kompetenciákat (vagy soft skilleket) fejleszthet. Például kommunikációs, konfliktus kezelési foglalkozások, karriertervezés stb. Köszönöm előre az ötleteket.

2021. okt. 18. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Szia! Ez egy elég meglepő kérdés. Én az egyetemen nem ilyet tanítanék. Ott már szakosodni kell! Az orvosokat már pl fel sem kell készíteni. Amit ők ott látni fognak... Én tuti elájulnék. Vagy pl aki egyetem után elmegy az aldiba árufeltöltőnek?? Ezek a mai fiatalok úgy is kimennek külföldre. Én meg fizetem az ő egyetemüket a sok adóból. Na ezt nem engedném!!
2021. okt. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Halika. Én úgy gondolom, hogy "életre felkészítés" nincs. Ezt mindenkinek a saját bőrén kell megtapasztalnia. Egyszerűen annyi minden hatás éri egy embert, hogy erre nem lehet igazán felkészíteni a diákokat. Lehet, hogy felkészítik a tárgyalásra, de az adott "diák" soha nem fog tárgyalni az élete során. Gondolkozzatok inkább olyanban, hogy mi történik ha... erre kell rájönni!
2021. okt. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom mire gondolsz, ilyen önképző körök léteznek, engem is összeszedték egy ilyenből munkaerőnek második féléves koromban. Igen, azóta a szakomhoz kapcsolódóan dolgozom. Tesóm most kezdte az egyetemet, ő is beszállt valami hasonló körbe, ahol rengeteget tanul és sok céggel lehet majd később közös projektje. Karriertervezős és kommunikációs egyetemi kurzusok, szakkörök is léteznek. Rengeteg cég megy egyetemre toborozni, be is tanítják őket. Pl az én kezemet is fogják, legalább 3 ember segít betanulni jelenleg egy nagyon komoly és szintemhez képest sokkal nehezebb területre.

Igazából még nem jutott eszembe semmi olyan lehetőség, ami kellene, de nincs az egyetemen.

2021. okt. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk vannak ilyen kredites szabválok pl. önismeret, karrier tervezés, életpálya tervezés, tanulás tanulása, stressz kezelés, prezentációs technikák stb., és az egyetemnek van egy karrier központja is, ami a kurzusokon kívül is kívül is kínál mindenféle tanácsadásokat. Én is vettem fel ilyen kurzust, de a vártakkal ellentétben egyáltalán nem éreztem olyan hasznosnak, sőt. Szerintem ezek csak ilyen felesleges, alibi tárgyak ebben a formában, amiket megcsinálhat az ember az ingyen kreditért és nem nyújtottak valós segítséget, volt néhány “okos” előadás nagy lózungokkal, közhelyekkel, hogy fontos a magabiztosság, határozottság, a tudatosság, tervezés, tanuláshoz rajzolj mind mapet, használj színeket, írj vázlatot, a diákra prezentációkor kulcsszavakat írj stb., igazából sok újdonságot sem hallottam. Volt egy-két csoportos feladat, prezentáció, de szinte minden alap egyetemi órámon is van. Én nem gondolom, hogy erre szükség lenne, mert szerintem ez nem effektív ebben a formában, ez alkati kérdés is, kinek milyen a személyisége stb., illetve valóban nem lehet előre felkészülni mindenre, az embernek majd kialakulnak a saját bevált stratégiái. Amit viszont támogatnék az az, hogy maga a szakma és a gyakorlat sokkal jobban beépüljön az egyetemi képzésekbe, még alapvetően elméleti szakokon is. Szerintem ez nem csak az elhelyezkedési lehetőségeket segíteni, hanem a hallgatókat is motiválná, magabiztosabbá tenné, több betekintést kapnának a tanulmányaik gyakorlati alkalmazásába, könnyebben tudnának dönteni a továbbiakról legyen az továbbtanulás vagy munkavállalás.
2021. okt. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

"az egyetemre"

Melyikre? És annak melyik karára? Melyik szakra?


"a munka világára"

Nincs olyan, hogy "a munka világa". Melyik munkáról beszélünk? Mindegyiknél más és más fontos.


Aki ezeket nem szedi magára addig, amíg el nem végzi az egyetemet, az egyáltalán hogyan került be oda?


"kommunikációs"

Nyelvoktatás: anyanyelv és idegen nyelv. Adott. Általános iskolától kezdve.


A többi intelligencia.

2021. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!