Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Medgyessy vélemények?

Sl1mSh4dy kérdése:

Debreceni Medgyessy vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelenleg a Szent Józsefbe járok angol tagozatra, de nem igazán az én világom ez a suli. Így arra gondoltam, hogy váltanék a Medgyessy általános tagozatára (mert itt a második nyelvem francia, az ottani angolosoknak pedig német)

Ebből következik, hogy érdekelne milyen az az iskola ténylegesen, megéri-e oda mennem, nem fogom-e megbánni. Szóval ha tudtok valamit róla, esetleg oda jártok, ne fogjátok magatokat vissza és írjátok le nyugodtan!


Mindemellett ha tud valaki az átiratkozásról is mesélni, az is segítene. És ott van lehetőség próbanapra?


Válaszokat előre is köszönöm! :)



2021. okt. 22. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Na, ha már nem jött válasz, én írok valamit. Nem sokat tudok róla, magam csak alkalmanként jártam oda, de egy osztálytársam egy elitgimnáziumból, ahol kiközösítették, átment oda. Ilyen elkényeztetett rózsaszín ködös csaj volt, és állítólag ott első perctől imádták.

Elképzelhető, hogy az "elvarázsolt lelkeknek" jobb hely, mint egy versenyistálló. Pl. a tánctagozatra meleg fiúcskák is járnak, szerintem nem bántják őket.

Szóval azon is múlik, miért nem a te világod.


Az átiratkozás technikai része: szerintem a legtöbb iskola gyerekhiánnyal küzd - hacsak nem 35 fővel mennek az osztályok, szerintem szívesen átvesznek, ha nem vagy rossz tanuló. Azonos tagozat (pl. gimnázium) esetén szerintem csak a szülő megbeszéli az igazgatóval, utána csak papírmunka. Bár ha ott csak német lehet a második nyelv, az annyiból probléma, hogy hogy kapcsolódsz be?


"Próbanap", ilyen nem hiszem hogy van, de mostanában lesznek a nyílt napok (gondolom), hátha meg tudjátok beszélni az iskolával, hogy a nyolcadikosokkal együtt te is beülhess pár órára.

2021. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%

Szia! Én megyós vagyok és angol tagozatos tehát a véleményem valószínűleg igen reális lehet. Először is hanyadikos vagy most? Ha jól tudom a legtöbb évfolyamban az osztályok tele vannak.

Sajnos annyira nem tudom neked ajánlani a sulit mert az általános és angol tagozat nem a legjobb. Idegesítő kurvákból áll az egész, a tanárok se olyan jók és igen magas az elvárásuk. Én megbántam, hogy idejöttem mert minden egyes nap kész szenvedés.

2021. nov. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves második, kilencedikes vagyok. Esetleg kifejted jobban a dolgokat?
2021. nov. 13. 14:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Én hatosztályosba járó vagyok. Az igaz, hogy nyelvisekkel kevésbé tartoma kapcsolatot, mint más osztálybeliekkel. Viszont nekem teljesen ellentétes a véleményem a korábbi sulistástársaméval. Szerintem a tanárok annyit kérnek, amennyit kérhetnek (egyébként ez nyílvan tanáronként eltér mindenhol). Nekem nem ez a suli lett volna a fő cél, de már az első nap megörültem, hogy mégis ide kerültem. Azóta is szeretem és nem bántam meg. Arról, hogy a nyelvisek mennyire tanulják meg a nyelveket nem tudok nyilatkozni. Azt tudom biztosan, hogy a mi évfolyamunkon már az a-ban (nyelvi) és az én osztályomban is előrehozottazott a többség nyelvből. A-ban egyébként tényleg csak angol és német van. Általánoson választható francia is második nyelvnek. Egyetlen tényleges negatívum, hogy csak a technikumosoknak 5 év :)) (jó nekem 6, de plussz egy sosem ártana itt és ámblokk máshol sem).
dec. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!