Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanítók, tanárok? Mit értenek...

Tanítók, tanárok? Mit értenek azalatt, hogy sem gettóiskolában, sem versenyistállóban nem jó tanítani, mert mindkét iskolatípusban vannak nehézségek?

Figyelt kérdés

#roma #versenyistálló #gettóiskola
2021. okt. 23. 10:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

versenyistálló: sokkal több felkészülés és versenyekre felkészítés, a tanár részéről.

gettóiskola? többszörösen hátrányos gyerekek, kevés szocializációval és alapismeretek nélkül. Magatartási problémákkal a szülők részéről is. Szóval nehéz tanítani, rendet tartani. felzárkóztatni.

2021. okt. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól összefoglalta.


Versenyistállóban a gyerekeket OKTV-re, és más hasonló versenyekre kell felkészíteni, az órákon nem lehet rutinból tanítani és az érettségin is elvárt a 80+%-os érettségi átlag.


Gettóban a gyerekek nem tanulnak semmit se, lógnak. A tanárverések és zaklatások gyakoriak. A szülők között több börtönviselt van. Itt csak az az elvárás, hogy a diákok átmenjenek egy kegyelem kettessel.

2021. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, mindkettőtöknek ment a zöld kéz. :)


Azért vetődött fel bennem a kérdés, mert édesanyám és keresztanyám egyaránt gettóiskolában tanít. Sokat panaszkodnak, ugyanakkor azt mondják, semmi pénzért nem tanítanának egy erősebb, színvonalasabb iskolában, mert az ilyen intézményekben több szülő is beleszólhat a pedagógus munkájába, és ők ezt nem tűrnék el. Ugyanakkor egy cigányiskolában hosszabb távon könnyen leépülhet az ember.



Jómagam 1 évig tanítottam egy cigányiskolában, igaz, képesítés nélkül (anglisztika BA-val rendelkezem, most fogtam bele az angol-magyar szakos osztatlan tanárképzésbe, középiskolai tanár szeretnék lenni). Én azt tapasztaltam, hogy a gyerekek 80%-a nihilista, semmire se akarja vinni, a hangos és sokszor közönséges viselkedésről nem is beszélve. A bűnözés gondolata sem állt távol sokaktól. Volt, aki megjegyezte, hogy strici vagy drogdíler szeretne lenni. Kb. 20%v volt azoknak a diákoknak az aránya, akik normálisan tudtak viselkedni, illetve szorgalmasan tanultak.

2021. okt. 23. 13:44
 4/14 A kérdező kommentje:

*Kb. 20%


Talán egy közepes erősségű intézményben lenne legjobb tanítani?! Ki tudja..

2021. okt. 23. 13:45
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Neked annyi. 😂🤣😂🤣
2021. okt. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted, 5-ös válaszoló?
2021. okt. 24. 14:34
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy közepesben lenne jó kezdened, aztán majd látnád, hogy maradsz-e ott, vagy ha elindulnál valamelyik szélsőség felé, akkor melyik vonz inkább, mert egy kb. átlagos középiskolában is lesznek nagyon jó meg elég gyenge diákok is, úgyhogy fogod érezni egy idő után.
2021. nov. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Elit iskola kevés van, átlagos a legtöbb. Ott is vannak kiváló képességű tanulók és vannak akiket ott is kihívás motiválni és tanítani.
2021. nov. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :)
2021. nov. 7. 12:33
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pályaelhagyó tanár vagyok. Egy alapítványi iskolában tanítottam. A kollégák közt nagyon jó volt a viszony, segítettük egymást, nem volt furkálódás. De mondták, hogy a versenyistállókban azt lesik, hogy a másik hogy tanít, hogy mit ront el, egymás tekintélyét rombolják, a tanárok egymás közt is versengenek. Át is jött hozzánk egy ilyen tanár egy másik iskolából, és rögtön azzal kezdte, hogy a jobb osztályokat év elején lecsapta a kezemről. Ezt nehezen bírnám én is hosszú távon. Szerencsére hamar abbahagyta, mert látta, hogy itt ez nem divat.

De a gettót sem bírnám. A bátyám egy ilyen suliba járt, mesélte, hogy mik mentek ott, még a tanárok is féltek némelyik diáktól. Tanítani nem lehetett, csak túlélni mentek be órára, és a legtöbb tanár ivott, mert nem bírta másképp elviselni. És az ilyen tanártól mit tanul a gyerek? Még a normálisabbja is elvadult. A tesóm is nagyon idióta szokásokat vett fel, gyakorlatilag azt tanulta megy, hogy aki erősebb, annak van igaza.

2021. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!