Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 9. - es vagyok és megszeretnék...

9. - es vagyok és megszeretnék pályázni egy ösztöndíjat. Sajnos az átlagaim nem túl jók és ezért olyan kénne amiben a jegyek nem számítanak. Tudtok ilyet? Ha igen, lécci adjátok meg, hogy hol lehet rá pályázni! De tippeket is szívesen elfogadok.

Figyelt kérdés
2010. szept. 2. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
ááá ez fájt. az ösztöndíjért meg kell dolgozni. lehetsz te sötét, de ha igyekszel (a 8-9edikes tananyag nem olyan azért mint a kvantumfizika...), akkor simán lehetne egy 4.0ás átlagod. ha csak fél órát fektetnél bele minden nap. nem érdemled meg az ösztöndíjat. max szánalompénzt kaphatnál, ha olyan rossz anyagi helyzetben vagytok. de gimibe nem is nagyon hallottam ösztöndíjról. a semmiért nem kapsz pénzt.
2010. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Vegyél részt az Arany János Tehetség gondozó programban.
2010. szept. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ösztöndíj nevében benne van, hogy olyan díj, ami ösztönöz valamire, adott esetben tanulásra. Nem szociális támogatás, amit akkor ítélnek oda, ha nagyon csóró vagy, hanem olyan pénz, ammit a jól tanulóknak adnak, mint írtam, további ösztönzés gyanánt.

Ezen kívül persze léteznek sport- és művészeti ösztöndíjak, ha netán nem lennél túl jó tanuló, de mondjuk világbajnok sportoló lennél. Egyébként a nagy nullára nem fog neked senki pénzt osztani.

2010. szept. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bumbi02 ***** válasza:
76%

nálunk spec gimiben, 4,5ös átlagra adnak ösztöndijat, illetve az a feltétele a megpályázásának.. csak nálunk utolsó nap közölték hogy a mai nap van a leadási határideje a pályázatnak, aztán bszhattam az egészet hiába voltam 4,5...pedig havi 5 ezer nem jött volna rosszul.


amugy igen, hogyha szeretnél ösztöndijat pályázni, akkor tanulj, és akkor van esélyed.. az ösztöndijnak ez a lényege..:)))nem semmittevésért kapod h elidd iskola helyett..

2010. szept. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolában még a kitűnőknek sem osztogatnak ösztöndíjat, nemhogy annak, aki nem tanul jól. Kivéve ha halmozottan hátrányos vagy.

Már megbocsáss, de ez a pofátlanság netovábbja.

2010. szept. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A tavalyi féléves átlagom 3,9 az év végi pedig 4 egész. azért mondtam, hogy nem a legjobb mert előtte mindig meg volt a 4,5 fölötti átlag. Csak a félre értések végébe. Szeretnék bocsánatot kérni azoktól akiket megsértettem a kérdésemmel.
2010. szept. 4. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!