Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem, hogy van ez az...

Egyetem, hogy van ez az egész? Mire kötelező bejárni? Elmélet vagy gyakorlat? És mi lesz, ha nem járok be a kötelezőre?

Figyelt kérdés

2021. okt. 30. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jársz be a kötelezőre, elbukod a tárgyat, újra kell csinálni.

Egyetemtől függ, hogy mi kötelező, nálunk az előadások altalában nem azok, de néha igen, és ott van katalógus. A gyakorlatok kötelezőek, vagyis max. 3-szor lehet hiányozni a 14 alkalomból, a laborokról pedig 3-szor lehet hiányozni/elbukni, de azokat pótolni kell félév végén, ha nem pótolsz, buktad.

A hiányzásba beletartozik az is, ha beteg vagy igazolással, meg az is, ha lógsz, szóval összvissz ennyi, itt már nem nézik az okokat. (Kivéve most a covid miatt otthon lehetsz karanténban megfelelő igazolással.)

2021. okt. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a játékszabályokat mind elmondják az első órákon.
2021. okt. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
98%
Azért ha egy orvosira jársz, légyszi járj be.
2021. okt. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit előttem írtak + az egyetem tanulmányi és vizsgaszabályzatában, hallgatói követelményrendszerében is le vannak írva ezek (nagyon szárazon, de le vannak írva).
2021. okt. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!