Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy kirúgásának mi a menete...

Egy kirúgásának mi a menete középiskolában ?

Figyelt kérdés

Igazából az érdekelne hogy lépésről lépésre hogy halad a dolog?


Minden esetben kell beírás a kirúgáshoz, vagy szimplán csak el lehet küldeni valakit?


Részleteket nem nagyon írok, de ez a dolog több mint másfél hónapja tart, ha eddig nem rúgtak ki és nem is történik semmi új dolog akkor van esélyem a suliba maradni ?


Ui:. 17 éves vagyok, tudom hogy ilyenkor meg csak áthelyezés van másik suliba



2021. okt. 31. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod, ugyanis 16 éves korodig vagy tanköteles, onnantól már nem áthelyezés van.
2021. nov. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

2.


Gyermek védelem úgy állította hogy évközben semmi estben se lehet kirúgni, mondjuk nem tudom, nem is ez a lényeg, tényleg inkább a menete érdekelne a kirúgásának

2021. nov. 1. 00:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha fegyelmi ügy van a háttérben, akkor kell egy fegyelmi tárgyalás, amin a szülő is részt vehet. Ezen az iskola részéről egy néhány fős fegyelmi bizottság vesz részt a végén születik egy határozat. Ez tartalmazhatja legrosszabb esetben a tanulói jogviszony megszüntetését, ha már nem vagy tanköteles. Ez ellen fellebbezhetsz, elkezdhetsz perelni, stb. Ha elutasítják a fellebbezést, a jogviszonyod a határozat alapján megszűnik. Akkor is megszűnhet a jogviszonyod, ha a jogszabályban meghatározott számú (30) igazolatlan órát összeszedted. Erről határozatot kapsz szintén. Fontos, hogy csak akkor szűnhet meg ez alapján a jogviszonyod, ha az iskola az 1. És a 10.igazolatlan után értesítette írásban a szülőt. Postán, esetleg enaplón keresztül. Ha nem vagy tanköteles, és simán nem jársz be, akkor a jogviszonyod kimaradással is megszűnhet, de ez általában együtt jár a 30 óra igazolatlan áll. Ha tandíjas a suli és nem fizeted, akkor is megszűnhet a jogviszonyod, de előtte fizetési felszólítást küldenek, majd jön a határozat, ha nem fizetsz. Megszűnhet még a jogviszonyod, ha te szerzel egy másik suliból befogadó nyilatkozatot, és átiratkozol. Ha nagyon szeretnék a jelenleg suliban, hogy eltűnj onnan, de nem akarnak botrányt, fegyelmi tárgyalást, stb, akkor segítenek ebben. A te sulinak ez a legjobb, mert ha úgymond kirúgnak, akkor rontani fogod a lemorzsolódási mutatójukat, ami miatt ők különféle ellenőrzéseket kaphatnak. A lényeg, hogy ha kirúgnak, akkor egy jogszabályokkal teletűzdelt határozatot kap a szülő.
2021. nov. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha ebben a tanévben betöltötted a 16. életévedet akkor a tanév végéig tanköteles vagy. Ez esetben fegyelmi vétség miatt nagyon nehéz kirúgni Téged. Viszont ha megbuktatnak akkor talán magadtól elmész a suliból


Ha ebben a tanévben betöltötted a 17. életévedet akkor már nem vagy tanköteles. Ebben az esetben kb 30 vagy 50 óra igazolatlan után megszűnik a tanulói jogviszonyod. Természetesen ha megbuktatnak akkor se sok értelme lesz a suliban maradnod.

Persze ha fegyelmi vétséget követtél el akkor kell, hogy legyen fegyelmi tárgyalásod.


Az iskolából való kirúgásod menet függ az iskolád fenntartójától is. Egyházi, alapítványi, vagy állami az iskolád? Az sem mindegy, hogy gimnázium, technikum, vagy szakközépiskola, mert ha van kötelező gyakorlat amit nem teljesítesz az már indok lehet a tanulói jogviszony megszüntetésére.

2021. nov. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Alapítványi suli, és én szak gimnázium-ba járok,


És nem nem ilyen problémám van, hogy igazolatlan meg stb?


Leginkább az a probléma hogy szerelmes lettem egyik tanárnőmbe aki pedig azt mondta hogy zaklatom őt, konkrétan nem történt semmi és nem is tudnak semmit se mutatni erre csak arcoskodni? Össze vissza minden tényét hozzam vágni aminek a fele köze nincs a kirugashoz, konkrétan kapkodják a levegőt, így lehet egy kicsit határozottabb voltam

2021. nov. 1. 09:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon kétlem, hogy ez lenne a dolog, de ilyenkor jogorvoslattal élhetsz majd, illetve a hamis vádak miatt feljelentést is tehetsz.
2021. nov. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!